הסוחרים מחפשים כיוון. אמש בתום יום המסחר נרשמו ירידות חדות לאחר פרסום הפרוטוקולים של הפדרל רזרב. בקרב חברי הוועדה מתגבשת הנכונות להקטין את תיק הנכסים הנוכחי של הפדרל רזרב, העומד על כ-4.5 טריליון דולר, מדיניות שעלולה לבשר רעות למחירי המניות.

אם לא די בפרסום המפתיע, נראה כי תכניתו של טראמפ לתמרוץ הכלכלה האמריקאית נתקלת בקשיים. עפ"י דובר בית הנבחרים, פול ראיין, הנסיון להעביר תכנית המיסוי של טראמפ צפוי להמשך זמן רב, אף יותר מזה של רפורמת הבריאות (שכזכור עדיין לא צלחה).

בנוסף, היום תתקיים פגישתו של דונלד טראמפ עם נשיא סין. הפגישה בת היומיים עשויה להביא להתפתחויות חשובות עבור הדולר ובעקבות כך גם ההשפעה על שוק המניות הכללי יכולה להיות משמעותית, בעיקר במקרה של התפתחויות שליליות במגעים בין הצדדים.

בינתיים ממתינים הסוחרים למספרים החשובים של השבוע: נתוני התעסוקה שיפורסמו מחר בשעה 15:30 (שעון ישראל). ממש כמו בחודש שעבר, גם הפעם רמז דו"ח התעסוקה של ה-ADP (שפורסם אתמול) על כמות מועסקים שעשויה להיות גבוהה מהצפוי (236,000 מועסקים בסקטור הפרטי).

מניות במוקדמניית PLUG ממשיכה לעלות לקראת פתיחת המסחר ונסחרת בגאפ של כ-10% מעל מחיר הסגירה שלה אמש. החברה שחתמה על הסכם גדול עם אמזון צפויה להמשיך ולרכז את עיני הסוחרים גם היום אך עשויה להיתקל בהתנגדויות טכניות חזקות סביב מחיר ה-$3 למניה.

מניה נוספת שעולה לפני פתיחת המסחר היא JAZZ. החברה חתמה על הסכם למסחור התרופה Xyrem ביפן עם חברת Hikma, וצפויה לפתוח בעליות של כ-6%.

מניה שיורדת בחדות לפני הפתיחה היא CAFD. הסיבה לירידות היא הודעתה של חברת פירסט סולאר (FSLR) על רצונה לסיים את שיתוף הפעולה עם CAFD שמובילה לנפילה של 15% במחיר המניה.

מניות נוספות מתוך הסורקים:

עולות:
מניית RVLT ב-14.36%
מניית RWLK ב-15.66%
מניית URRE ב-14.98%

יורדות:
מניית SYNC ב-9.78%
מניית SGYP ב-5.02%
מניית CYCC ב-4.53%

למסחר ב-0.3 סנט למניה - לחצו כאן >>


אירועים כלכליים מרכזיים להיום15:30 - ארה"ב: קשות ראשוניות לדמי אבטלה (מה-1 באפריל)