טוקיו אדומה
טוקיו אדומה
חשבנו שהחג בסין יחזיר את השקט למזרח… טעינו. גם סגירתן של בורסות שנגחאי והונג קונג לא עוצרות את הירידות באסיה, שהלילה באו לידי ביטוי בנפילות מחודשות של 5% בטוקיו. מי שאחראים במידה רבה לפאניקה הם גלי ההידף מאירופה, החשש הגדול בשווקים כעת הוא ממצבם הקשה של הבנקים האירופאים שחשופים לסקטור האנרגיה הקורס, ועשויים להיות במצב קשה ללא התערבות אגרסיבית מצידו של הבנק המרכזי של אירופה.

חשוב להבין כי החשיפה של הבנקים האירופאים להלוואות אנרגיה אינה גדולה יותר מזו של הבנקים האמריקאים באופן מוחלט, אך ההון עצמי שלהם נמוך בהרבה. משום כך, מחיקת חובות משפיעה על מצבם הפיננסי יותר מאשר על הבנקים האמריקאים. עפ"י האנליסטים של ג'יי פי מורגן, אחד הבנקים האירופאים הפגיעים ביותר הוא דויטשה בנק (DB), שמנייתו נפלה אמש בכ-8% ועשויה להמשיך את דרכה למטה אם תגבר החרדה.

שימו לב כי לא ניתן לבצע שורט על מניות כמו DB דרך בתי ההשקעות והבנקים. לביצוע שורט על כל המניות דרך ג'נרל טרייד, מלאו את הפרטים בטופס שמשמאל >>

מניות במוקד

אהובתו של וורן באפט, קוקה קולה (KO), תדווח את תוצאותיה היום לפני תחילת המסחר. זהו מבחן חשוב עבור החברה היציבה והותיקה שנחשבת לבעלת אחת ההנהלות הטובות בוול סטריט ולעוגן עבור משקיעים סולידים. מניית החברה מרוחקת אחוזים בודדים בלבד משיא כל הזמנים, אותה יאתגר הדולר החזק שצפוי להשפיע על השורה העליונה.


גם לאחר המסחר צפויה לנו מדווחת מסקרנת, והיא וולט דיסני (DIS). רווחי החברה יושפעו רבות מהשקת הסרט החדש של מלחמת הכוכבים, שהיה שובר הקופות השלישי בגודלו בהיסטוריה, רק אוואטאר וטיטאניק הכניסו יותר ממנו. מהחברה מצפים לרווח של 1.45 דולר למניה, או 2.37 מיליארד דולר בסה"כ, על הכנסות של 14.77 מיליארד דולר (שניהם גבוהים בכ-10% מאותה התקופה אשתקד).

אירועים כלכליים מרכזיים להיום (שעון ישראל)

17:00 - ארה"ב: מלאים סיטונאיים (ינואר)