חוששים מהאינפלציה
חוששים מהאינפלציה
התנודתיות נמשכת. אמש בשעה 21:00 (שעון ישראל) פורסמו בארה"ב הפרוטוקולים מפגישת נגידי הפדרל רזרב וגרמו לעליה במחזורי המסחר ובתנודתיות לקראת שעות הסגירה.

עפ"י דיוני הנגידים, ניכר כי בפדרל רזרב חוששים מעליה מהירה בקצב האינפלציה בעקבות מדיניותו המתוכננת של טראמפ.  באופן יוצא דופן, נראה כי לדעת חברי הפד ירידה בשיעור האבטלה לרף של כ-4.5% עשויה לייצר לחצים אינפלציוניים מסוכנים שיצריכו העלאת ריבית מהירה מהצפוי.

יש לציין כי מבחינה היסטורית הדיוק של תחזיות הנגידים אינו גבוה במיוחד, ובעיקר התמקדותם בשיעור האבטלה במקום בשיעור ההשתתפות בכוח התעסוקה, גישה שלא הוכיחה עצמה בעבר.

נתון מעניין שיתפרסם היום בשעה 18:00 יהיה מלאי הנפט הגולמי, שבשבועיים האחרונים הפתיע את השווקים עם עליה בכמות הרזרבות. נתון זה מתפרסם בתקופה תנודתית במיוחד עבור הזהב השחור, כאשר נכון לרגע זה הוא נסחר בעליות של כאחוז.

הנתון החשוב של השבוע צפוי להתפרסם מחר ב-15:30 (שעון ישראל), והוא מספר המועסקים שנוספו למשק האמריקאי בחודש דצמבר. כרגע עומד הצפי על 178 אלף מועסקים, כאשר נתון חלש במיוחד עשוי להביא לירידה חדה במדדים בעקבות תמחור כמעט מלא של 2-3 העלאות ריבית בשנת 2017. 

מעוניינים להצטרף למסחר הישיר? מלאו את הפרטים בטופס המצורף >>

מניות במוקדפתיחה אדומה למניות הקמעונאות בוול סטריט שנופלות היום בזו אחר זו. הבולטת שבהן היא מייסיז (M) שצנחה אמש ב-10% לאחר סיום המסחר בעקבות מכירות חלשות במהלך החגים ועדכון כלפי מטה של הרווח השנתי. בנוסף הודיעה הרשת על סגירת סניפים ופיטורי 10,000 עובדים.

מניה נוספת שנופלת בחדות היא KSS. חברת הקמעונאות הודיעה על צפי לרווח הנמוך ב-10% מהתחזיות, וזאת בשל ירידה של כ-2% במכירות במהלך חודשי החגים.

קמעונאית נוספת שמאכזבת את המשקיעים היא נורדסטרום (JWN). מניית החברה ירדה אמש ב-5% לאחר סיום המסחר וגם היא צפויה לפתוח את יום המסחר בגאפ. מנכ"ל החברה רמז למשקיעים כי המכירות החזקות של חג המולד והבלאק פריידיי רק פיצו על אובדן קונים בחלקים המוקדמים יותר של שני החודשים. לטענתו (כמו גם לטענת מנכ"ל מייסיז (M) טרי לאנדגרן), נראה כי מגמה של חולשה מאקרו-כלכלית מתחילה להתפתח בתחום הקמעונאות וזו עשויה להשפיע על ביצועי הסקטור כולו.

מניות מהסורקים

עולות: HALO ב-43.52%, CTIC ב-28.32%, GNSA ב-22.31%.
יורדות: AEZS ב-31.26%, HRTX ב-13.23%, HLX ב-7.72%.

אירועים כלכליים חשובים להיום:15:30 - ארה"ב: בקשות ראשוניות לדמי אבטלה (מה-31 בדצמבר)
18:00 - ארה"ב: מלאי הנפט הגולמי (מה-30 בדצמבר)