השבוע יסתיים הרבעון השלישי של 2015, מועד בו מחוייבים מנהלי התיקים והקרנות לדווח על מצבת ההחזקות שלהם. פירוש הדבר הוא שאנו הולכים להיכנס לכמה ימים של "Window Dressing", תקופה שבה הם דואגים "לעצב" את התיק שלהם כך שיראה אטרקטיבי עבור המשקיעים.

לעיתים תכופות ניתן לראות בימים של Window Dressing מכירה מוגברת של מניות שהפגינו ביצועים חלשים ברבעון החולף, וקניה מוגברת של מניות בעלות ביצועים טובים (אף אחד לא אוהב להיראות כאילו החזיק פוזיציה מפסידה). לכן, מניות מסויימות עשויות לזוז באופן חד בעקבות לחצי מכירה או קניה גבוהים מהרגיל ובכך לספק לסוחרים הזדמנויות מעניינות.

בחינה של הסקטורים השונים תראה שברבעון החולף המניות החזקות ביותר הגיעו מתחום התשתיות. מדובר בחברות יציבות ומבוססות בדר"כ עם פרוייקטים ארוכי טווח ולכן "דפנסיביות" (מושכות משקיעים בתקופה של ירידות בשווקים). לעומתן, החברות החלשות ביותר ברבעון הנוכחי היו מניות הכריה, האנרגיה והביוטק. 

ברמת המאקרו, הלילה התנהל המסחר במזרח בשקט יחסי כאשר גם הדיווח על ירידה חדה ברווחי החברות התעשייתיות הסיניות לא ממש הזיזה את שאנגחאי. היום ב-15:30 ירכזו עניין נתוני ההכנסה והצריכה הפרטית בארה"ב מהם ניתן יהיה לגזור את שיעור החסכון הפרטי (הכנסה פחות הוצאה); עליה משמעותית בשיעור החסכון עשויה לגרום ללחצים דפלאציוניים ולקושי בתהליך הריסון המוניטרי של הפדרל רזרב, לכן כדאי יהיה לעקוב.

מניות במוקד



חברה מעניינת אחת שצפויה לפרסם את תוצאותיה לפני פתיחת המסחר היום היא Vail Resorts (סימול: MTN). מניית החברה נמצאת בהתכנסות של כ-3 חודשים ונמצאת רק אחוזים בודדים בלבד מתחת לשיא כל הזמנים, שעומד על קצת מעל $112 למניה.

חברות מדווחות לפני פתיחת המסחר:
ARTW, CALM, DHXM, DHX, MTN

חברות מדווחות לאחר סיום המסחר:
ESNC, ITKG, SNX

אירועים כלכליים מרכזיים להיום (שעון ישראל)



15:30 - ארה"ב: הכנסה פרטית (אוגוסט)
15:30 - ארה"ב: הוצאה פרטית (אוגוסט)
15:30 - ארה"ב: הוצאה לצריכה פרטית (Core) (אוגוסט)
17:00 - ארה"ב: מכירות בתים (אוגוסט)

                           Window Dressing. מתכוננים לחלון