ירידות בשווקים לקראת הפתיחה. החוזים על מדד ה-S&P נסחרים ברגעים אלה בירידות של כשליש האחוז על רקע ניסוי טילים אותו ערכה צפון קוריאה במהלך הלילה, בסיומו נחתו 4 טילים במים הטריטוריאליים של יפן.

אירוע נוסף אשר תורם לירידות במדדים המובילים הוא הצהרתו של ראש ממשלת סין על כך שהצמיחה במדינה צפויה להיות השנה חלשה יותר מזו שלה ציפו המשקיעים. הכלכלה השניה בגודלה בעולם מתמודדת עם האטה משמעותית בפעילות הכלכלית שגורמת בתורה לפיחות המטבע ולבריחת הון מהמדינה.

חולשת הכלכלה הסינית מחמירה בעקבות מדיניות העלאת הריבית של ג'נט ילן שמעודדת זרימת הון לעברם של נכסים דולריים, בתוך כך עולים הדולר האמריקאי והאג"חים. במהלך השבוע שעבר הוסיפה ילן להביע נחישות במטרתה לייקר את תנאי האשראי במשק האמריקאי ובכך תרמה להערכה של כ-80% להעלאת ריבית כבר בפגישת הפד הקרובה.

מניות במוקד


מניית הביוטק TGTX מזנקת היום בכ-60% על רקע הצלחת שלב 3 של הניסוי בתרופת TG-1101 נגד לוקמיה אותה היא מפתחת. המניה צפויה לפתוח את יום המסחר באיזור הגאפ אותו רשמה בחודש אוקטובר האחרון.

מי שדווקא יורדת לפני פתיחת המסחר היום היא Trade Desk (סימול: TTD). המניה שנמצאת בגל עליות של 50% תוך חודש אחד בלבד ניצלה את ההזדמנות בשביל לבצע גיוס וכעת יורדת בכ-10%.


מניות נוספות מתוך הסורקים:

עולות:
מניית CNCE ב-33.41%
מניית POLA ב-24.96%
מניית NOVN ב-14.87%

יורדות:
מניית KYE ב-11.21%
מניית NRO ב-8.60%
מניית DRD ב-4.16%

למסחר ב-0.3 סנט למניה - לחצו כאן >>


אירועים כלכליים מרכזיים להיום:


17:00 - ארה"ב: הזמנות מוצרים ברי קיימא (ינואר)
17:00 - ארה"ב: הזמנות מפעלים (ינואר)