החוזים על המדדים בוול סטריט ירוקים גם היום. אתמול הסברנו שמדד ה-S&P נמצא בקרבת תחתית מאוד משמעותית מה-24 באוגוסט ולכן תיקון של לפחות כמה ימים לא יפתיע איש. לרוב יש צורך במחזורי מסחר משמעותיים יותר כדי לפרוץ רמת התנגדות או תמיכה חזקה. העליות בחוזים הלילה התרחשו בד בבד עם תיקון כלפי מעלה של מדד הניקיי, לאחר שסקר התעשיינים הגדולים של הבנק המרכזי ביפן הציג אופטימיות גבוהה מהצפוי. אחת הסיבות לרוח הגבית שמקבלים השווקים לאחרונה עשויה להיות דווקא סין, או ליתר דיוק - היעדרה של סין, בה לא יתקיים מסחר עד ה-7 לחודש לרגל חג העצמאות ולכן לא צפויות להתקבל ידיעות מסעירות מכיוונה.

מניות במוקדהרבעון השלישי של השנה הסתיים ועבור חברות רבות היה זה הרבעון הקשה ביותר מאז 2011. כדאי לשים לב למניות שנמכרו או נקנו באופן "מוגזם" לקראת סוף בחודש, כיוון שחלקן עשויות להאסף או להמכר מחדש ע"י המוסדיים בעקבות סיום ה-Window Dressing, עליו דיברנו בסקירה השבועית.

מספר מניות שזזו בחדות אתמול שוות מעקב גם היום. כפי שצפינו, מניית מלאנוקס (סימול: MLNX) סיפקה לסוחרים רכבת הרים אחרי רכישת EZchip. המניה קרסה 15% תוך 5 דקות מפתיחת המסחר. לאחר מכן התאוששה לאורך כל שעות היום וסיימה בירידות של 5% "בלבד".

חברת האנרגיה Concho Resources (סימול:CXO) הנפיקה 7 מיליון מניות עבור תשלום חוב וצנחה בכ-5%. לעומתה, חברת נפט אחרת - PBF Energy (סימול: PBF) עלתה בכ-4% בעקבות רכישת בית הזיקוק של אקסון מובייל בקליפורניה. חברה נוספת שניתן לשים עליה עין היא Verisk Analytics (סימול: VRSK) שעלתה 5% בלאחר שנכנסה למדד ה-S&P 400.

הנפקות:
3 חברות מנפיקות צפויות להתחיל להסחר היום בוול סטריט. חברת Edge Therapeutics (סימול: EDGE) העוסקת בתחום מדעי המוח תנפיק מעל 7 מיליון מניות במחיר $11 למניה. 

חברת Performance Food Group (סימול: PFGC) מפיצת שירותי המזון השלישית בגודלה בארה"ב, גייסה 276 מיליון דולר במחיר של $19 למניה, מה שמציב אותה עם שווי שוק של כ-2 מיליארד דולר.  

חברת Surgery Partners (סימול: SGRY) שבבעלותה חדרי ניתוח ברחבי ארה"ב,  הנפיקה גם היא במחיר של $19 למניה (17% מתחת למה שציפו האנליסטים), ולפי שווי שוק של 915 מיליון דולר. 

מניות מדווחות לפני פתיחת המסחר:
ARTW, MKC, THERF, TH

מניות מדווחות לאחר סיום המסחר:
CAMP, MU, PRGS, U

אירועים כלכליים מרכזיים להיום (שעון ישראל)15:30 - ארה"ב: בקשות ראשוניות לדמי אבטלה (ספטמבר)
17:00 ארה"ב: מדד ה-ISM למגזר היצרני (ספטמבר)
2:30 - יפן: שיעור האבטלה (אוגוסט)
2:30 - יפן: הוצאות משקי בית (אוגוסט)


                              רוח גבית מסין?