ימים מתוחים בוול סטריט
ימים מתוחים בוול סטריט
ימים מתוחים בוול סטריט לקראת הודעת הפדרל רזרב (מחר ב-21:00). מי שיביט בגרף היומי של מדד ה-S&P לא ימצא דבר יוצא דופן, אך מתחת לפני השטח ניכרות התפתחויות שעשויות לרמוז לכיוון העתידי במדדים השונים. 

מחיר הנפט שעלה בחדות אתמול לפני פתיחת המסחר נסוג עד לסיום היום ויצר נר מסוג "דוג'י" (שוויון יחסי בין קונים למוכרים). הדולר (UUP) גם הוא רשם ירידות של כחצי אחוז בזמן שאגרות החוב הממשלתיות (TLT) רשמו עליות שתרמו ליום חיובי בסקטורים המושפעים מהן כגון תשתיות (XLU), ומתכות יקרות.

בגזרת המתכות, מחיר הכסף (SLV) מפגין ביצועים טובים יותר מזה של הזהב (GLD) בימים אלה, תופעה שבעבר רמזה לקיומם של לחצים אינפלציוניים ברחבי העולם. חיזוק לאפשרות זו מגיע מכיוונה של סין, בה עלה מדד המחירים ליצרן באופן חד לאחרונה, תופעה שצפויה לחלחל בהמשך גם למדד המחירים לצרכן.

בגזרת המאקרו, הנשיא הנכנס דונלד טראמפ הודיע על מינויו של רקס טילרסון לשר החוץ בממשלו. טילרסון היה מנכ"ל אקסון מובייל (XOM), חברת הנפט הגדולה בעולם, ובשל קשריו ההדוקים עם פוטין צפויה התנגדות עזה בסנאט למינויו (מבחן ראשון לטראמפ).

מניות במוקד לקראת הפתיחה

 

 רק אתמול ראינו את הקריסה המפוארת של OPHT... ושוב מניית ביוטק נכתשת במסחר המוקדם. חברת פרוטאון (PRTO) היא החברה התורנית שהודיעה כי תרופתה למחלת כליות כרונית נכשלה בניסוי החשוב. בעקבות הודעה זו צונחת מנייתה ב-70% וצפויה לרכז עניין רב במהלך היום. 

מניית ביוטק נוספת שזזה בחדות לפני הפתיחה היא אטיר פארמה (LIFE). מניית החברה מנקת ב-12% לאחר שדיווחה על תגובות קליניות חיוביות לתרופתה וצפויה לפרוץ מהתחתית אותה היא יוצרת מאז חודש יולי.

מניה נוספת שיורדת היום לקראת הפתיחה היא ווריפון (PAY). החברה פרסמה את התחזית לשנת 2017 שהיתה נמוכה מציפיות האנליסטים וכעת יורדת בכ-4% במסחר המוקדם. ירידות אלה עשויות להתגבר בעקבות חולשת המניה, שקרסה 60% תוך שנה וחצי בלבד.

מניות נוספות מתוך סורקי מערכת ה-Gtrade:

עולות: SBIO ב-25.12%, SCYX ב-15.12%, NVCN ב-13.50%.
יורדות: INOV ב-36.25%, ELGX ב-12.54%, PEIX ב-7.54%.