השוק צנח אתמול בסיום המסחר ונראה שהירידות מתעצמות בדקות אלה. קצת לפני השעה 22:00 זה עוד היה נראה טוב, הודעת הפדרל רזרב היתה שאין העלאת ריבית ושהצפי לקצב עליית הריבית הואט באופן משמעותי. השוק חגג וטס 1.3% למעלה, ואז, קצת למעלה משעה לתום המסחר הוא החל להחזיר את כל הרווחים עד שקרס וסיים את היום בסגירה שלילית.

וול טסריט והעיתונות הישראלית עדיין מנסים לשער את הסיבות שבגללן נפל השוק בסיום המסחר, אך מי שקרא את המאמר שפרסמנו אתמול יודע כבר שמדובר בתופעה שחוזרת על עצמה בשנים האחרונות. לקריאה חוזרת של המאמר לחצו כאן >>

חשוב להזכיר כי 13 חברי FED עדיין צופים את העלאת הריבית עוד השנה. כך שההערכות כרגע הן כי הדחייה היא רגעית בלבד. עם זאת, במהלך מסיבת העתונאים אמרה ילן שהגורמים העיקריים בהחלטה שלא להעלות את הריבית היו חוסר היציבות בסין והתחזקות הדולר. מכך ניתן להסיק שחוסר יציבות ממושך בשווקים הגלובליים, כמו גם חולשה ממושכת במטבעות הזרים, עשויים למנוע באופן ממושך את העלאת הריבית.


הנפקות:

שתי הנפקות צפויות להתחיל להסחר היום בוול סטריט היום. בבורסת ניו יורק תחל להסחר חברת Penumbra (סימול: PEN) מקליפורניה המפתחת מכשירים רפואיים עבור בתי חולים. החברה הנפיקה 4 מיליון מניות במחיר של $30 למניה.

מניה נוספת שצפויה להתחיל להסחר היום היא זו של חברת Nabriva (סימול: NBRV). החברה תנפיק 9 מיליון מניות במחיר של $10.5 למניה למסחר בנאסדק. מדובר בחברה שעוסקת בפיתוח אנטיביוטיקה נגד נגיפים.