לפני שעה קלה התפרסמה הודעת הריבית של הבנק האירופי ועיקריה: קיצוץ ההרחבה הכמותית ב-20 מיליארד דולר לחודש ל-60 מיליארד, אך במקביל הארכתה עד דצמבר 2017.

התגובה הראשונית להודעה היתה עליה במדד ה-S&P ושער הדולר ונפילה במחיר הזהב, אך תנודות אלה עדיין ראשוניות במהותן ועשויות להתהפך עד לפתיחת המסחר.

המסחר יעמוד היום בסימן הסגירה החזקה אמש בוול סטריט. מדד ה-S&P זינק לשיא חדש ובמחזור מסחר גבוה ומדד הנאסד"ק מתקרב גם הוא לפסגה חדשה.

הפריצה הגדולה בתעודת ה-SPY (העוקבת אחר מדד ה-S&P) התרחשה בשעות שאיש לא ציפה להן, קצת אחרי שעת הצהריים בניו יורק המאופיינת במחזורי מסחר נמוכים. 65% מנפח המסחר אמש התבצע ב-3 השעות האחרונות של היום וללא חדשות מיוחדות, ובסוף היום רשמה ה-SPY את מחזור המסחר הגבוה ביותר מאז תוצאות הבחירות.

אחד ההסברים שניתנו לעליות אמש היה הצפי של חלק מהגופים להתערבות אגרסיבית יותר של מריו דראגי בשוק האג"ח בהודעתו היום, אך מבט מהיר אל המטבעות ותשואות אג"ח מראה כי לא התקיימו שינויים חדים בשעריהם באותה עת.
מניות במוקד השבועבנוסף לתנודות החדות במדדים הראשיים, הדיווחים הספציפיים ממספר חברות ממשיכים לזרום. מניה שצפויה לפרוץ היום בעוצמה היא Voyager Therapeutics (סימול: VYGR). חברת התרופות מפתחת טיפול שמטרתו למנוע את דעיכתה המוכרת של תרופת "לוודובה", המשמשת חולי פרקינסון, ואשר מאבדת מהאפקטיביות שלה בחלוף הזמן. בעקבות הצלחה זו מזנקת המניה 35% במסחר המוקדם וצפויה לרכז מחזור מסחר גבוה.

חברה נוספת שמזנקת לפני פתיחת המסחר היא Lululemon (סימול: LULU), שהיכתה אמש את התחזיות לרבעון השלישי. כעת צפויה החברה לפתוח את יום המסחר בקרבת הגאפ ואזור ההתנגדות סביב רמת ה-$70.

מבין היורדות היום ניתן לסמן את חברת ג'רניגן קפיטל (JACP). חברת הפיננסים שהשתתפה בראלי של הסקטור הודיעה על הנפקת 50 מיליון דולר עם אפשרות ל-7.5 מיליון נוספות, וכעת יורדת ב-6% לפני פתיחת המסחר.

מניות נוספות מהסורקים של ה-GTrade:

עולות: TLRD ב-23.94%, CTRV ב-17.95%, AVXL ב-17.64%.
יורדות: VRNT ב-11.98%, CODI ב-5.85%, NVCN ב-4.15%.


אירועים כלכליים מרכזיים להיום
14:45 - אירופה: החלטת הריבית של הבנק האירופי
15:30: - ארה"ב: בקשות ראשוניות לדמי אבטלה