יום רביעי של פקיעה
יום רביעי של פקיעה
האקשן מתחיל. יום עמוס באירועים יוצא לדרך בוול סטריט כאשר לפני דקות אחדות פורסם נתון האינפלציה. מדד המחירים לצרכן רשם עליה של 0.3% במהלך חודש דצמבר וקצב שנתי של 2.2%, בכך נמשכת מגמת העליה בצפי האינפלציה בארה"ב שהתחזקה מאז בחירתו של טראמפ.

בשעה 21:00 (שעון ישראל) יפורסם ספר הבז' שיציג את רמת הפעילות הכלכלית של מחוזות הפדרל רזרב ובשעה 22:00 תעלה ג'נט ילן על דוכן הנואמים בסן פרנציסקו. דבריה של הנגידה עשויים לייצר תנודתיות בשעה האחרונה של המסחר בשל קרבתו של הנאום למועד השבעתו של טראמפ, שכבר הביע את נכונותו להחליפה. 

בנוסף לכל אלה, היום הוא גם יום רביעי בשבוע פקיעת האופציות המסורתי של וול סטריט, שבוע בו מנסים השחקנים הגדולים להפעיל לחצי קניה ומכירה על המניות השונות במטרה לגרום לאופציות עליהן לפקוע מחוץ לכסף.

דוגמא מצויינת לפעולות אלה ראינו במגזר הפיננסים. הסקטור שחווה עליה חדה מאז תוצאות הבחירות משך סוחרי אופציות רבים לקנות אופציות Call ורבים מהם מצאו עצמם אתמול "מחוץ לכסף", כאשר מניות כמו גולדמן זקס (GS) וג'יי.פי.מורגן (JPM) צנחו ב-3.5% ללא חדשות מיוחדות.

מניות במוקד מספר מניות כבר זזות בחדות לפני פתיחת המסחר. מניית ADTN מזנקת ב-10% לאחר שהיכתה את צפי הרווחים לרבעון הרביעי. יצרנית ציוד התקשורת הפתיעה לטובה בגזרת חו"ל וכעת נסחרת בשיא של שנתיים.

גם מניית SHLO מזנקת ב-15% לפני פתיחת המסחר לאחר שהיכתה את תחזית הרווח ב-200% (חצי דולר למניה במקום 0.18). שימו לב כי מניה זו נסחרת במחזורי מסחר נמוכים מהממוצע ועל כן צפויה להיות תנודתיות.

חברה מעניינת שדווקא יורדת בפתיחת המסחר היא יצרנית האורניום קאמקו (CCJ). מניית החברה שעלתה בחדות לאחרונה ממשיכה בתהליך ההתייעלות, אך יורדת ב-7% על רקע עדכון צפי הרווחים השנתי, בו היא מתכוונת לדווח על הפסדים של כ-200 מיליון דולר (כולל הפחתת נכסים בשל מחיר האורניום הנמוך).

מעוניין להצטרף למסחר הישיר בוול סטריט? מלא את הטופס המצורף >>מניות נוספות מתוך הסורקים:

עולות: LIFE ב-22.13%, CRNT ב-11.95%, SALT ב-8.94%.
יורדות: PSO ב-28.65%, GIMO ב-24.13%, ETRM ב-12.54%.

אירועים כלכליים מרכזיים להיום15:30 - ארה"ב: מדד המחירים לצרכן (דצמבר)
16:15 - ארה"ב: תפוקה תעשייתית (דצמבר)
17:00 - ארה"ב: מדד שוק הדיור של NAHB (ינואר)
21:00 - ארה"ב: פרסום ספר הבז'
22:00 - ארה"ב: נאום ג'נט ילן בסן פרנציסקו