ילן. הדגש הוא על התחזית
ילן. הדגש הוא על התחזית
וול סטריט ממתינה לג'נט ילן. הערב ב-21:00 תפורסם החלטת הריבית של הפדרל רזרב שכהרגלה צפויה לייצר תנודתיות במדדים הראשיים, יומיים בלבד לפני פרסום דו"ח התעסוקה לחודש דצמבר.

איש כמעט אינו מצפה להעלאת ריבית מצידו של הפד, אך תשומת הלב תינתן לשפה בה ישתמשו חברי הוועדה בתיאורם את הכלכלה האמריקאית בעידן דונלד טראמפ.

תכניותיו של טראמפ לעידוד הייצוא האמריקאי אמנם שואפות לחזק את הדולר בטווח הארוך (ע"י הקטנת הגרעון המסחרי ועידוד השקעות בארה"ב), אך עשויות לגרום לתוצאה הפוכה בטווח הקצר בעקבות מדיניות החוץ הנוקשה ותכנית ההשקעה בתשתיות (הגדלת הגרעון הממשלתי) אותן הוא מקדם.

דברים דומים אמר השבוע המשקיע מארק פאבר (ד"ר דום), שציין כי למרות הצפי להתחזקות הדולר, דווקא הפרוטקציוניזם ואיסורי ההגירה עשויים לפגוע בבטחון המשקיעים מלנתב את כספם לנכסים אמריקאים.

אמש נפגש טראמפ עם חברות הפארמה הגדולות בארה"ב במטרה להרגיע אותן באמצעות רגולציות מקלות, אך התנה זאת בהתחייבותן להוריד את מחירי התרופות.

מניות במוקדגם בגזרת המניות לא יהיה משעמם היום בתפוח הגדול. אתמול דיווחה אפל (AAPL) על תוצאותיה לרבעון האחרון של שנת 2016 והיכתה את התחזיות. החברה דיווחה על מכירות גבוהות במיליארד דולר מהצפי ונסחרה בעליות של כ-4% במהלך המסחר המאוחר.

אפל לא היתה המדווחת היחידה שנעה בחדות לאחר סיום המסחר, גם MTCH דיווחה על תוצאותיה והציגה תוצאות מעורבות. החברה שעומדת מאחורי אפליקציית טינדר ואתרי היכרויות נוספים לא הצליחה להתעלות מעל צפי האנליסטים וירדה ב-6% לאחר סיום המסחר.

מניה תנודתית נוספת עבור הסוחרים עשויה להיות NGD. חברת הזהב קרסה ביותר מ-25% ביומיים האחרונים ותמשיך להיות תנודתית גם היום (כעת עולה ב-4%). החברה הודיעה על צורך בהון נוסף לבניית פרוייקט "רייני ריבר", כמו גם על עלויות ייצור גבוהות לשנת 2017 והחלפת המנכ"ל.


מניות נוספות מהסורקים של מערכת GTrade:

עולות:

OKS ב-25.72%
VCEL ב-16.86%
IBN ב-6.89%

יורדות:

CTXS ב-19.25%
RGSE ב-16.84%
SGYP ב-13.41%


למסחר ב-0.3 סנט למניה, לחץ כאן >>


אירועים כלכליים מרכזיים להיום15:15 - ארה"ב: סקר התעסוקה של ה-ADP
17:00 - ארה"ב : סקר הייצור של ה-ISM
17:30 - ארה"ב: מלאי הנפט הגולמי של משרד האנרגיה (מה-27 בינואר)
21:00 - ארה"ב: הודעת הריבית של הפדרל רזרב