עדות לפני הסנאט. היום ב-17:00
עדות לפני הסנאט. היום ב-17:00
ממתינים לג'נט ילן. נגידת הבנק הפדרלי תעלה להעיד בפני הסנאט בשעה 17:00 (שעון ישראל) והסוחרים יקוו לקבל מפיה רמזים על מדיניות הריבית בעידן טראמפ.

לפני מספר ימים היה זה הנגיד ג'יימס בולארד שהתבטא בנושא וטען כי חוסר בהירות לגבי מדיניותו הכלכלית של הממשל החדש בעת הנוכחית מונעת את המשך העלאת הריבית.

הסיבה להיסוס מצידם של חברי הפד טמונה ברצון להביא לעליה הדרגתית בלבד בסביבת הריבית בארה"ב. ריבית זו מושפעת באופן ישיר מהיקף הגרעון הממשלתי והביקוש הגלובלי לאג"ח ממשלתיות, ביקוש שעלול להיפגע בשל גישתו העויינת של טראמפ.

בינתיים בוול סטריט - העליות נמשכות. אתמול היה זה היום הרביעי ברציפות של תשואה חיובית במדד ה-S&P, כאשר גם הפעם היו אלה מניות הפיננסים שהובילו את העליות.

נתון מעניין נוסף התקבל במהלך הלילה, אז פורסם מדד המחירים לצרכן הסיני, שרשם עליה גבוהה במקצת מהצפוי (2.5%), במקביל לעליה משמעותית יותר במדד המחירים ליצרן (6.9%).

מניות במוקדאחת המניות המרתקות ביותר בימים אלה בוול סטריט היא מיי סייז הישראלית (MYSZ), שזינקה אמש בנאסדק בכ-180% ללא חדשות מיוחדות. מחזור המסחר של המניה היה נמוך - כמיליון מניות בלבד - אך היא צפויה להמשיך ולרכז עניין רב גם היום וכעת נסחרת בירידות של כ-8%.

מבין הנופלות ניתן למצוא את מניית היביט ספורט (HIBB). החברה הוציאה אזהרת רווח והורידה את הצפי ל-2017 ומנייתה נופלת ב-12% לפני פתיחת המסחר.

גם Rent-a-Car (סימבול: RCII) מפגינה חולשה לקראת הפתיחה. במסחר המוקדם נסחרת המניה בירידות של 6% בעקבות פספוס צפי הרווחים בשל חובות מסופקים גבוהים מהצפוי.


מניות נוספות מתוך הסורקים:

עולות:
מניית ZAIS ב-24.58%
מניית RELV ב-14.73%
מניית GIG ב-14.19%

יורדות:

מניית KBSF ב-6.62%
מניית TTM ב-5.41%
מניית VG ב-5.30%


למסחר בסורקי מניות מיוחדים - לחץ כאן >>


אירועים כלכליים מרכזיים להיום15:30 - ארה"ב: מדד המחירים ליצרן (ינואר)
15:50 - ארה"ב: הנגיד לאקר נואם באונ' דלאוור
17:00 - ארה"ב: ג'נט ילן מעידה בסנאט