וול סטריט לא עוצרת. יום נוסף של עליות הביא אמש את מדד ה-S&P לשיא חדש ולתשואה מצטברת של כ-5% תוך חודש וחצי בלבד מתחילת השנה. כעת נסחרים החוזים בירידות קלות, כשעה לפני פתיחת המסחר.

מספר נתונים תמכו בעליות, ביניהם נתוני המכירות הקמעונאיות שרשמו עליות גבוהות מהצפוי, ומדד המחירים לצרכן שרמז על המשך ההתעוררות ברמת האינפלציה.

בגזרת הסחורות ממשיך הנפט להתעלם באופן ברור מהעליה המתמשכת במלאים, זאת לאחר שאתמול פרסמה סוכנות האנרגיה האמריקאית מלאי גבוה בהרבה מהצפוי - כ-9.5 מיליון חביות לעומת צפי ל-3.5 מיליון.

העליות בוול סטריט מרשימות בעיקר לאור דבריה של נגידת הבנק הפדרלי, ג'נט ילן, שאמרה שלשום כי העלאת הריבית צריכה להתבצע מהר וללא דיחוי. בעקבות דבריה חלה עליה בשיעור המשקיעים שצופים העלאת ריבית כבר בחודש מרץ, כאשר עפ"י בורסת הנגזרים בשיקאגו כ-30% מאמינים שהנגידה תעלה את הריבית ברבע אחוז.

מניות במוקדעונת הדוחות נמשכת ואיתה ההזדמנויות. ברגעים אלה צוללת מניית GNC ב-22% לאחר שהקפיאה את חלוקת הדיבידנד ופיספסה בגדול את התחזיות עם רווח של 7 סנט למניה לעומת צפי ל-36.

מניית טריפ-אדווייזור (TRIP) יורדת ב-6% לאחר שפיספסה את צפי הרווחים והמכירות לרבעון הרביעי של 2016 (רווח של 16 סנט למניה לעומת צפי ל-31).

מניה נוספת שיורדת בחדות היא מולינה (MOH). חברת התרופות רשמה הפסד של 1.54 דולר למניה כאשר הצפי היה לכחצי מזה, ואיכזבה גם ברמת ההכנסות.

בניגוד אליהן, מניית BLDP מזנקת ב-7.6% בעקבות הודעה על הזמנת מנועי דלק בשווי בסך 25 מיליון דולר (החברה נסחרת בשווי שוק של כ-340 מיליון דולר).


מניות נוספות מתוך הסורקים:

עולות:
מניית XTLB ב-49.37%
מניית TYHT ב-17.93%
מניית NETS ב-8.26%

יורדות:
מניית MYSZ ב-48.52%
מניית CFMS ב-39.64%
מניית BBW ב-16.89%

למסחר עם סורקים מיוחדים - לחץ כאן >>


אירועים כלכליים מרכזיים להיום15:30 - ארה"ב: בקשות ראשוניות לדמי אבטלה (ינואר)
15:30 - ארה"ב: התחלות בניה (מה-11 בפברואר)