ה-Redbox של חברת Outerwall... מישהו עוד שוכר DVD?
ה-Redbox של חברת Outerwall... מישהו עוד שוכר DVD?
הלילה סין שוב הפתיעה לרעה עם פרסום עודף מסחרי של 54 מיליארד דולר, כ-15% מתחת לצפי. בעקבות כך ירדו בורסות אסיה וגם החוזים על מדד ה-S&P הגיבו בירידות קלות. התכווצות המאזן המסחרי מעידה על כך שפיחותי המטבע האחרונים של הבנק המרכזי של סין (ה-PBOC) ייתכן ואינם מועילים להנעת הכלכלה שסובלת מדפלאציה של סקטור הנדלן, כפי שמשקפים מחירי המתכות הבסיסיות.

ככל שיעבור הזמן ללא התערבות אגרסיבית מצידו של ה-PBOC כך צפויה להמשיך ולהתכווץ הכלכלה הסינית על חובותיה. ה"הפתעה" עבור השווקים עשויה להתרחש עם הידיעות על קורבנות ראשונים בקרב הסקטור הפיננסי הסיני, שיגבירו את הלחץ על הממשל הסיני להזרים כספים רבים יותר לשווקים ולהביא לפיחות מואץ יותר של היואן מזו שעשו עד היום.

מניות במוקד

השורטיסטים חוגגים בוול סטריט. מניית Outerwall (סימבול: OUTR) קרסה ב-24% אמש לאחר המסחר ותמשוך את אש הסוחרים גם היום כאשר היא מאתגרת את מחירי השפל של 2013. החברה, שמפעילה מכונות להשכרת DVD ולפריטת מטבעות, פרסמה תוצאות מאכזבות מאוד למוצר ה-Redbox שלה וגם פיטרה את מנהל הפרוייקט.

לקבלת גישה לשורט על כל המניות, מלאו את פרטיכם בטופס שמשמאל 

מניית צ'יפוטלה (CMG) נפלה ב-6% לאחר סיום המסחר וממשיכה להפחיד את משקיעיה בעקבות פרשת חיידקי הקולי במסעדותיה. אתמול התברר שסטודנטים נוספים בבוסטון דיווחו על הפרעות בריאותיות לאחר שביקרו ברשת ובכך תרמו להמשך הירידות. המניה איבדה כבר 33% משוויה תוך מספר חודשים ונראה שהתדמית שלה עשויה להיפגע גם בטווח הארוך.

ככל שעוברים הימים כך ממשיכות חברות האנרגיה להיות השורט החביב על סוחרי וול סטריט. אתמול היתה זו סטון אנרג'י (SGY) שנפלה 20% ומתקרבת לעבר התחתית הקודמת שרשמה באוגוסט. לחברה יש חובות ארוכי טווח בסך מיליארד דולר ומפסידה כסף במחירי האנרגיה הנוכחיים ולכן תלויה מאוד במחירי האנרגיה הצונחים.

אירועים כלכליים מרכזיים להיום והלילה (שעון ישראל)

12:00 – אירופה: עדכון תמ"ג לרבעון שלישי
1:50 – יפן: הזמנות מכונות (אוקטובר)
3:30 – סין: מדד המחירים לצרכן (נובמבר)