מדד ה-S&P ממשיך בדרכו למעלה וכבר קרוב מאוד לרמת ההתנגדות באזור 2040, כעת נותר לראות האם יש לו כוח של ממש לפרוץ אותה. התעוררות התרחשה אמש במחזורי המסחר כאשר תעודת ה-SPY (העוקבת אחר מדד ה-S&P) נסחרה ביותר מ-100 מיליון מניות לראשונה השבוע, אולי לקראת חזרתה של התנודתיות למדדים המובילים.

בורסות אסיה רשמו עליות קלות הלילה כאשר כולם ממתינים לנתוני התוצר הסיני ביום שני. האמון של המשקיעים בנתוני הממשל הסיני אינו גבוה, אך הוא מספק מושג כללי על מהירות התכווצותה של הכלכלה הסינית. הצפי כעת הוא לשיעור צמיחה שנתית של כ-6.5%.

מניות במוקד

אתמול לאחר סיום המסחר דיווחה את תוצאותיה Wynn Resorts (סימבול: WYNN), המניה נפלה 9% לאחר ירידה בהכנסות ובכך היא מצטרפת לחברות אחרות שנפגעו מהצרכן האמריקאי כמו וול-מארט, נטפליקס ואחרות. היום תצטרף אליהן גם ג'נרל אלקטריק (סימבול: GE) שתדווח לפני פתיחת המסחר. 

מניה נוספת שזזה בחדות לאחר המסחר אמש היתה זו של PTC Therapeutics (סימבול: PTCT), שעלתה ביותר מ-10% בעקבות דיווח תוצאות הניסוי בתרופה הנסיונית לטיפול בשרירים אותה היא מפתחת.

הנפקות:
2 הנפקות מתוכננות להיום. הראשונה היא של חברת הנדל"ן החקלאי American Farmland (סימבול: AFCO), שצפויה לגייס כ-145 מיליון דולר בכ-9.5$ למניה.

השניה היא Adesto Technologies (סימבול: IOTS) המגיעה מתחום האינטרנט של הדברים ("the interent of things") ומפתחת שבבי זכרון. היא מתכוונת להנפיק 6 מיליון מניות במחיר $7 למניה שיעניקו לה שווי שוק של כ-130 מיליון דולר.

חברות מדווחות היום לפני פתיחת המסחר:
ACU, BMRC, CMA, FHN, GE, GWW, HON, KSU, PGR, STI, SYF, SYRG


אירועים כלכליים מרכזיים להיום (שעון ישראל)

12:00 - אירופה: מדד המחירים לצרכן בגוש היורו (ספטמבר)
16:15 - ארה"ב: תפוקה תעשייתית (ספטמבר)
17:00 - ארה"ב: מדד אמון הצרכנים של אוניברסיטת מישיגן (אוקטובר)
23:00 - ארה"ב: רכישת ניירות ערך אמריקאים ע"י זרים (אוגוסט)