יחסי טורקיה-רוסיה. לא משפיעים על וול סטריט
יחסי טורקיה-רוסיה. לא משפיעים על וול סטריט
האופטימיות בשווקים בשיאה. אמש נשאה הנגידה ג'נט ילן נאום בבולטימור ואמרה כי שוק העבודה הנוכחי הוא החזק ביותר בעשור האחרון. הנגידה שמה דגש רב על גידול השכר ומיעוט הפיטורים, ובכך הדגישה את נכונות הפד להעלאת ריבית אגרסיבית יחסית בשנת 2017.

כרגיל בימים האחרונים, שוק המניות לא התרגש במיוחד והמשיך להיסחר בטווח מחירים צר ובשיא כל הזמנים. מדדי ה-S&P והדאו ג'ונס עלו ב-0.2%, מדד הנאסד"ק ב-0.37% ומדד הראסל הוביל את העליות עם תשואה יומית של 0.55%.

גם מחזורי המסחר במדדים הראשיים לא היו יוצאי דופן, גם לא לנוכח האירועים הגלובליים. פיגוע הדריסה בברלין בו נרצחו 12 איש מהווה המשך לגל ההסלמה באירופה, ואילו ההתנקשות בשגריר רוסיה בטורקיה נתפסה כאירוע נקודתי. תגובתו המרוככת של ולדימיר פוטין עזרה להוריד את אש הלהבות - לפחות כלפי חוץ.


מניות במוקד השבוע

מספר מניות זזות כעת בחדות ועשויות לרכז עניין עם פתיחת המסחר. מניית הביוטק קונאטוס (CNAT) היא המרשימה ביותר עם עליה של למעלה מ-130% במסחר המוקדם בעקבות חתימת הסכם מסחור תרופת הדגל שלה עם חברת נובארטיס (NVS). החברה תקבל 50 מיליון דולר וסכומים נוספים להמשך הפיתוח, צעד גדול עבור חברה בסדר גודל של 50 מיליון דולר בלבד (נכון לאתמול).

מניה מרתקת נוספת בימים אלה ממשיכה להיות XGTI מתחום הטכנולוגיה, שיורדת היום בכ-30% לפני פתיחת המסחר. החברה עלתה אתמול על רקע הודעת רכישת חברת Vislink, אך בסיום היום מחקה את מרבית העליות וכעת נסחרת באזור ה-2.5 דולר למניה.

מניה שמגיבה בעליות הבוקר היא SQ, של חברת Square Inc. החברה החלה להיסקר ע"י חברת אינסטינט ועולה כעת ב-3% לאחר שקיבלה המלצת קניה.

מניית ג'נרל מילס (GIS) יורדת בכ-4% בעקבות תוצאות רבעוניות נמוכות מהצפוי. החברה פיספסה את תחזיות הרווח והמכירות וכעת נסחרת בשפל של חצי שנה.


מניות נוספות מהסורקים של ה-GTrade:

עולות: AKBA ב-32.35%, ACAD ב-27.94%, ABIO ב-12.36%.
יורדות: NPTN ב-19.85%, SBGL ב-6.32%, REN ב-5.23%.