יורדים להגנה. האם השורטים ישרדו עד הפקיעה?
יורדים להגנה. האם השורטים ישרדו עד הפקיעה?
ראלי תוך-יומי בוול סטריט משאיר את השורטיסטים בעמדת הגנתית. עליות חדות אמש בהובלת מניות האנרגיה שללו את כל הירידות מיום שישי, בעיקר בעזרת המפנה במחיר הנפט (3%+). למרות זאת, העליות לא הורגשו באותה עוצמה בכל הסקטורים לאחר שמדדי הנאסדק והראסל הפגינו ביצועים חלשים יותר מה-S&P והדאו ג'ונס. 

שינויי כיוון מהסוג שראינו אתמול מתרחשים פעמים רבות בשבועות של פקיעת אופציות לאחר תקופה של ירידות, כאשר שחקנים גדולים כותבים אופציות מחוץ לכסף בכיוון המגמה על מנת למשוך את השורטיסטים. היום יפורסמו בארה"ב נתוני האינפלציה בשעה 15:30 ויהיה מעניין לבחון את תגובת השוק, כאשר חובת ההוכחה עדיין מוטלת על הקונים.

מניות במוקד

אחרי תקופה ממושכת ודוחות מאכזבים מצידן של מניות הצרכנות האמריקאיות (מייסיז וג'יי.סי פני), היום יהיה זה תורה של וול מארט (WMT) לדווח את תוצאותיה לפני פתיחת המסחר, לאחר שנפלה ב-35% מתחילת השנה ונמצאת בשפל של 4 שנים. היא צפויה לדווח על רווח של 98 סנט למניה והכנסות של 118 מיליארד דולר.

חברת צרכנות נוספת שהצטרפה למאכזבות אמש לאחר סיום המסחר היתה אורבן אאוטפיטרז (URBN) שנפלה ב-10% כיוון שלא הצליחה לעמוד בציפיות האנליסטים. המצב נראה רע עבורה לאחר שנחתכה השנה ביותר מ-50% וצפויה להמשיך במגמת הירידות.

למסחר בכל מניות הבורסה האמריקאית, השאירו את פרטיכם בתיבה שמשמאל

מי שדווקא היכתה את תחזיות האנליסטים היתה ניואנס (NUAN) שהציגה רווח של 41 סנט למניה ומכירות של 513 מיליון דולר המניה נסחרת כעת בקרבת שיא 52 השבועות.

אירועים כלכליים מרכזיים להיום והלילה (שעון ישראל)

12:00 – אירופה: סנטימנט כלכלי לגוש היורו (נובמבר)
15:30 – ארה"ב: מדד המחירים לצרכן (אוקטובר)
15:30 – ארה"ב: שכר שבועי ריאלי ממוצע (אוטובר)
16:15 – ארה"ב: תפוקה תעשייתית (אוקטובר)
17:00 – ארה"ב: מדד שוק הדיור של התאחדות הקבלנים (NAHB) (נובמבר)
23:00 – ארה"ב: רכישת ניירות ערך אמריקאים ע"י זרים (ספטמבר)