טראמפ. יפתיע את השווקים?
טראמפ. יפתיע את השווקים?
פתיחה יציבה בוול סטריט לקראת הצגת רפורמת המיסוי של דונלד טראמפ, היום ב-20:30 שעון ישראל. הנשיא האמריקאי הציב רף גבוה כאשר הודיע כי תכניתו תהיה קיצוץ המס גבוה ביותר מכל קיצוץ שבוצע בעבר.

הדעות על מדיניותו של טראמפ חלוקות. חלק מהכלכלנים מעריכים כי רפורמה זו תזניק את המגזר העסקי, בעוד אחרים טוענים כי השפעתה תהיה נמוכה יחסית בהתחשב בכך שרבות מהחברות הגדולות אינן משלמות שיעורי מס גבוהים כבר היום, זאת בשל הניכויים הרבים המותרים להן עפ"י חוק.

המתנגדים למדיניותו של טראמפ טוענים כי תוצאתה תהיה קיצוץ של 2 טריליון דולר ב-10 השנים הקרובות ומעריכים כי השפעתה תהיה מזיקה יותר משתואיל.

בהמשך היום יעמוד גם הנפט במוקד העניין. בשעה 17:30 יפורסם מלאי הנפט בארה"ב כאשר ההערכות עומדות על גידול של כ-1.1 מיליון חביות במהלך השבוע החולף. נתון גבוה בהרבה עשוי לגרום לירידות חדות נוספות במחיר הזהב השחור, שרשם אמש יום חיובי לראשונה מזה שבוע.

מניות במוקד


עונת הדוחות מעלה הילוך ומספר רב של מניות זזות בחדות לפני הפתיחה. הבולטת מבין מניות אלה היא טוויטר (TWTR) שמזנקת ב-10% על רקע הכנסות ורווח מתואם גבוהים מהצפוי.

מניה נוספת שמזנקת לפני הפתיחה היא EW. החברה דיווחה על מכירות וצפי גבוהים עבור שסתומי הלב החלופיים אותם היא מייצרת ומזנקת כעת בכ-9%.

גם iRobot עולה בחדות לפני הפתיחה (8%+). מניית החברה (IRBT) מזנקת לשיא חדש לאחר שהיכתה את צפי האנליסטים ביותר מפי 2 (עם רווח של 58 סנט למניה).

אחת המניות המרתקות של המסחר היום צפויה להיות יו.אס.סטיל (X). יצרנית הפלדה האמריקאית הגדולה צונחת בלא פחות מ-17% בעקבות הפסד רבעוני מפתיע, זאת לאחר תקופה של עליות חדות בשנה החולפת.


מניות נוספות מתוך הסורקים:

עולות:
מניית AKBA ב-28.51%
מניית MNOV ב-18.27%
מניית CETV ב-11.73%

יורדות:
מניית FLXN ב-11.36%
מניית CREE ב-7.17%
מניית STX ב-7.02%

למסחר ב-0.3 סנט למניה - לחצו כאן >>


אירועים כלכליים מרכזיים להיום


17:30 - ארה"ב: מלאי הנפט הגולמי (מה-21 באפריל)
20:30 - ארה"ב: הכרזת תכנית המיסוי של דונלד טראמפ