יום מרתק צפוי לכלכלה הגלובלית כאשר שני האנשים המשפיעים בעולם יתייצבו מול העיתונאים. ב-15:30 יהיה זה מאריו דראגי שיעלה על הדוכן למסיבת העיתונאים ויתראיין בנוגע להחלטת הריבית שתפורסם מוקדם יותר. כמו-כן, הוא יפרט על תכניותיו בנוגע להגדלת תכנית ההרחבה הכמותית באירופה.

שעה וחצי אחריו, ב-17:00, תעיד ג'נט ילן לפני הקונגרס בוושינגטון, עדות ארוכה שעשויה לחשוף את כוונותיה לקראת החלטת הריבית בדצמבר. השווקים מתמחרים העלאת ריבית באופן כמעט גורף, לכן דיבורים על חולשה כלכלית יוצאת דופן באירופה או בארה"ב צפויים להזיז את שערי המטבעות והשווקים באופן חד. אזהרה ראשונה התקבלה אמש כאשר מדד ה-S&P ירד ב-1% ושלל את כל העליות מיום שלישי, רמז אפשרי לקראת הנאומים של היום.

מניות במוקד

קריסה. זה מה שראינו אתמול במניית זפגן (ZFGN). אלה מכם שעקבו אחר סורק החדשות זיהו את הנפילות לפני כולם ואת הבסיס הפונדלמנטלי שעמד במרכזן. החברה הודיעה על מותו של מטופל שני בניסוי תרופת הדגל שלה נגד השמנה. המניה קרסה ב-60% והמשיכה ליפול עוד 12% נוספים לאחר סיום המסחר, לחצי מכירה שעשויים להימשך גם היום.

מניית ZFGN קורסת לפני פתיחת המסחר:לקבלת הסורק ומערכת המסחר, מלאו פרטיכם בטופס שמשמאל ואנליסט ייצור עמכם קשר

מבין המזנקות, רשמה את התשואה הגבוהה OnDeck Capital (סימבול: ONDK) לאחר שחתמה על הסכם עם לא אחר מאשר ג'יי.פי מורגן. ההודעה gעל כך שהבנק הגדול בארה"ב יעשה שימוש בפלטפורמת ההלוואות לעסקים קטנים שפיתחה החברה הביא אותה לזנק ב-40%, ולאחר מימושים לסגור את היום בעליות של 27%. כיוון שמדובר בחברה בעלת שווי שוק הנמוך ממיליארד דולר, המניה עשויה להיות תנודתית גם היום.

אירועים כלכליים מרכזיים להיום (שעון ישראל)

14:45 – אירופה: החלטת הריבית של הבנק המרכזי (ECB)
15:30 – אירופה: מסיבת עיתונאים עם מאריו דראגי
15:30 – ארה"ב: בקשות ראשוניות לדמי אבטלה (28 בנובמבר)
17:00 – ארה"ב: ג'נט ילן מעידה לפני הקונגרס 
17:00 – ארה"ב: הזמנות ממפעלים (אוקטובר)
17:00 – ארה"ב: הזמנות מוצרים בני קיימא (אוקטובר)
17:00 – ארה"ב: סקר ה-ISM למגזרים הלא-יצרניים (נובמבר)