היום לפנות בוקר דווח על רעידת אדמה בקרבת מתקני הגרעין של צפון קוריאה. הידיעה גררה ישיבה דחופה של ממשלת דרום קוריאה שלאחריה התברר, כפי שחשדו, כי מדובר בניסוי אטומי של השכנה מצפון. הדיווח גרר למטה כמעט את כל בורסות אסיה כמו גם את החוזים בוול סטריט, שכעת מאיימים לשבור את התמיכה מתחילת השבוע.

מי שלא הושפעה מהפצצה הקוריאנית לרעה היא בורסת שנגחאי שעלתה בכ-2%. הסיבה לעליות נובעת מהקשרים הטובים (יחסית) של הממשל הסיני עם צפון קוריאה בהשוואה לאסייתיות האחרות, אך מה שתרם יותר מכל לעליות היא ככל הנראה הודעת הממשל כי יאריך את תוקף איסור המכירה בשורט על המניות הסיניות. איסור זה מונע מהשחקנים לייצר לחצי מכירה שעשויים להפיל את המדדים.

אבל עם כל הכבוד לסין, היום צפויים המדדים להיות מושפעים לא פחות מהפרסומים הכלכליים בארה"ב. עוד לפני פתיחת המסחר נקבל את סקר התעסוקה של ה-ADP שינסה לקלוע לנתוני התעסוקה שיפורסמו ביום שישי, רבע שעה לאחר מכן נקבל את נתון המאזן המסחרי שיכול להשפיע באופן חד על הדולר, ולקינוח יפורסמו הפרוטוקולים מפגישת אמצע דצמבר של הפדרל רזרב, שעשויים לחשוף נתונים חדשים על כוונות הנגידים.

מניות במוקד

ככה יעשה למתחרים. מניית FIT (חברת פיטביט) קרסה ב-18% אתמול לאחר נסיון השקה של שעון "תואם-אפל" וכעת נסחרת בשפל חדש. השעון שהוצג בלאס וגאס אמור להימכר עם תג מחיר של $199 ואיכזב את המשקיעים. עפ"י האנליסטים מדובר בשעון עם פונקציונאליות דלה יחסית ולכן על אף המחיר הנמוך יותר, הוא אינו צפוי לספק את הסחורה.

מעוניין לבצע שורט על כל המניות? מלא את הפרטים בטופס שמשמאל

עוד מניה שנפלה אתמול בחדות היתה SALT (חברת Scorpio Bulkers). החברה שייכת לסקטור התובלה הימית שסובל קשות מנפילה של למעלה מ-95% במדד מחירי התובלה הימית (Baltic Dry Index) מאז 2008. החברה הודיעה על Reverse Split של מניותיה, תופעה שפעמים רבות גוררת מכירות של סוחרים שכעת עמלות המכירה הופכות זולות יותר עבורם (פחות מניות למכור). ההודעה הכניסה את המניה למגמת ירידה שאתמול רשמה נפילה חזקה נוספת של 22%.

היום לפני פתיחת המסחר צפויה לעניין את משקיעי הסחורות חברת מונסנטו (MON) שתדווח את תוצאותיה לרבעון הרביעי. כמו כל חברות הסקטור, גם היא מנסה להתאושש ממגמת הנפילות וכבר עלתה ב-20% מאז ספטמבר. לפי צפי האנליסטים, החברה המוערכת בשווי 40 מיליארד דולר צפויה לדווח על הכנסות של 2.5 מיליארד דולר והפסד של 22 סנט למניה.

מניות מדווחות לפי פתיחת המסחר:
MON, MSM, RPM, UNF

מניות מדווחות לאחר סיום המסחר:

EXFO, EXF, MGCD, MG, NAUH, RCN

אירועים כלכליים מרכזיים להיום (שעון ישראל)

14:00 - ארה"ב: אישורי משכנתאות של ה-MBA (מה-1 בינואר)
15:15 - ארה"ב: סקר התעסוקה של ה-ADP (דצמבר)
15:30 - ארה"ב: מאזן מסחרי (נובמבר)
17:00 - ארה"ב: סקר שירותים של ה-ISM (דצמבר)
17:00 - ארה"ב: הזמנות מוצרים בני קיימא (נובמבר)
17:00 - ארה"ב: הזמנות ממפעלים (נובמבר)
21:00 - ארה"ב: פרסום הפרוטוקולים מישיבת הפדרל רזרב (15-16 בדצמבר)