הפדרל רזרב חוזר לתמונה
הפדרל רזרב חוזר לתמונה
יום מרתק יוצא לדרך בוול סטריט עם מספר נתונים כלכליים חשובים. לפני פתיחת המסחר התקבלו נתוני הזמנות המוצרים בני הקיימא שנחשבים לאינדיקטור חשוב עבור הכלכלה האמריקאית.

מדובר בהזמנת מוצרים שזמן התפוגה שלהם הוא לרוב 3 שנים ומעלה, ולכן כוללים ציוד מכני ומוצרי השקעה ומייצגים את נכונות העסקים להרחיב את עסקיהם. הפרסום הצביע על עליה של 4.8% בהזמנות, בעיקר בשל הזמנות מטוסים, אך ללא עליה של ממש בביקוש העסקי.

בנוסף לפרסום זה, נתון חשוב נוסף עבור המשק האמריקאי הוא הבקשות המתמשכות לדמי אבטלה, שעמד בצפי והצביע על 251,000 מבקשי תעסוקה נכון ל-19 בנובמבר.  

כחצי שעה לאחר פתיחת המסחר אנו צפויים לקבל את נתוני מכירות הבתים החדשים, ובשעה 21:00 יתפרסמו הפרוטוקולים של נגידי הפדרל רזרב מתחילת נובמבר, שצפויים לרמוז על סיכויי העלאת הריבית בדצמבר. נכון לרגע זה נראה כי דבר לא ימנע את העלאת הריבית והסוחרים רואים בה כוודאית.

כל הפתעה או היסוס מצידם של נגידי הפד בכל הקשור להעלאת הריבית עשויים לשלוח גל של מכירות אגרסיביות אל הדולר, שנמצא כעת בקניית יתר, וכמו-כן להעלות את הזהב. 

הפלטפורמה המקצועית של וול סטריט עכשיו בעברית, לחץ כאן >>


מניות במוקד

פחות משעה לפתיחת המסחר, ומספר מניות כבר עולות בסורקים. ראשונה לאכזב את המשקיעים היא חברת Urban Outfitters (סימול: URBN) שמנייתה צוללת 10% לפני פתיחת המסחר. נראה שקמעונאית ההלבשהבאה לחזק אתדברינו בבלוג מלפני כמה שעות, ומאכזבת את משקיעיה גם בשורה העליונה (מכירות) וגם בתחתונה (תחתונה).

מניה נוספת שרושמת ירידה דו ספרתית היא Eli Lilly (סימול: LLY), שדיווחה על כשלון בניסוי חשוב בתרופתה והודיעה כי היא מוותרת על המשך הפיתוח. המניה צוללת כעת בכ-13% ועלולה לפתוח את יום המסחר בשפל שנתי.

מי שמפתיעה לטובה היא חברת Deere (סימול: DE), שנהנית מאופטימיות בשל נצחונו של טראמפ. בניגוד למתחרה קטרפילר (שירדה לאחר פרסום הדוחות), החברה מכה את צפי האנליסטים באופן קיצוני ורושמת את השנה הפיסקאלית הטובה ביותר שלה מזה 10 שנים. המניה נסחרת כעת בעליות של 10% לפני פתיחת המסחר.

הצטרף למהפכה של וול סטריט - 7 דולר לעסקה >>


מניות נוספות מהסורקים של GTrade:


עולות: DEPO ב-14.21%, NSPR ב-10.94%, BBG ב-8.62%.
יורדות: ACIU ב-25.31%, NMBL ב-13.51%, ENBL ב-12.52%.