יום מרתק עבר אמש על סוחרי וול סטריט. בשעה 21:00 פירסם הבנק הפדרלי את החלטת הריבית שכצפוי נותרה על כנה. עם זאת, בהודעתם כתבו חברי הועדה המוניטרית כי החולשה בנתונים הכלכליים והצמיחה הנמוכה שנצפתה ברבעון הראשון של 2017 הם זמניים בלבד.

בכך סללו נגידי הפד את הדרך להעלאת ריבית נוספת בחודש יוני. כעת מעריכים גופי ההשקעות השונים כי רק ירידה חדה בפעילות הכלכלית או הפתעה של ממש בשווקים יכולה להסיט את הפד ממסלולו.

הפתעה תיתכן כבר מחר, כאשר בשעה 15:30 יפורסמו דוחות התעסוקה בארה"ב. על אף הסיכויים הנמוכים לכך, ירידה חדה נוספת בשיעור המועסקים אל מתחת לרף ה-100 אלף משרות תדליק נורות אזהרה בקרב המשקיעים ותתרחש לראשונה מאז 2010

ב-5 השנים האחרונות מעולם לא קרה שלאחר גידול של פחות מ-100 אלף משרות לא הביא לעליה חדה של בחודש העוקב של לפחות 190 אלף משרות. נתון מאכזב במיוחד צפוי להשפיע בחדות על התנודתיות בגזרת המטבעות.


מניות במוקד


עונת הדוחות נמשכת ומספר מניות מזנקות לפני הפתיחה. מניית FIT שנמצאת במגמת ירידות ממושכת מזנקת ב-9% לאחר שדיווחה על הפסד נמוך מהצפוי, אך בעיקר הפתיעה בגזרת ההכנסות וחתכה בהוצאות.

מניה נוספת שמזנקת לפני הפתיחה היא טיילורד ברנדס (TLRD). החברה הודיעה על סיום שיתוף הפעולה עם מייסיז (M) בתחום הכשרת חליפות טוקסידו ועולה ב-10%.

מי שיורדת לפני פתיחת המסחר היא מניית אוויס (CAR). החברה רשמה הפסד למניה כפול מזה שלו ציפו האנליסטים, איכזבה ברמת המכירות וגם סבלה מירידת מחירים בשוק הכשרת הרכב.

מניות נוספות מתוך הסורקים:

עולות:
מניית CNAT ב-10.59%
מניית TRVN ב-10.36%
מניית SGMO ב-9.85%

יורדות:
מניית SRC ב-11.52%
מניית LNTH ב-10.26%
מניית GKOS ב-5.13%

למסחר ב-0.3 סנט למניה - לחצו כאן >>


אירועים כלכליים מרכזיים להיום

15:30 - ארה"ב: מאזן מסחרי (מרץ)
15:30 - ארה"ב: בקשות ראשוניות לדמי אבטלה (מה-29 באפריל)
18:30 - ארה"ב: נגיד ה-ECB מריו דראגי נואם בלוזאן