ילן. מקשיחה עמדות
ילן. מקשיחה עמדות
מתקרבים לרגע ההכרעה. בנאום שנתנה אתמול העריכה ג'נט ילן כי העלאת הריבית תתרחש כבר בדצמבר, זאת כאשר נותר יום אחד בלבד לפרסום נתון התעסוקה החשוב בארה"ב (מחר ב-15:30 שעון ישראל). בכך השלימו החוזים על ריבית ה-FED מפנה יוצא דופן כאשר ההסתברות שנותנים השווקים להעלאת ריבית בדצמבר עלתה ל-56%, לעומת 2% בלבד לפני חודש. מדד ה-S&P לא התרגש במיוחד ונשאר פחות או יותר היכן שהיה, בעיקר בשל ההמתנה של השחקנים הגדולים לפרסום של יום שישי, אז צפוי להתחיל האקשן ותיכנס לשוק הנזילות שתאפשר להם להרים או להפיל סחורה במחירים אטרקטיביים.

מניות במוקד

פייסבוק (FB) עשתה זאת שוב. החברה נסחרה בעליות של כמעט 4% לאחר תום המסחר אמש בזכות תוצאות רבעוניות טובות מהצפי, בעיקר תודות להוספת אפשרויות עדכונים ופרסומות נוספות לאפליקציית המובייל.

בניגוד לפייסבוק, לא מעט מניות דווקא ירדו אמש לאחר תום המסחר ויעניינו את הסוחרים גם היום. חברת פייראיי (FEYE) חטפה חזק ונפלה ב-14% לאחר פספוס צפי המכירות ועדכון תחזית ההכנסות לרבעון הנוכחי ל-10% מתחת צפי האנליסטים.

חברת רוקט פיול (FUEL) נפלה בכ-9% לאחר שהודיעה על מינוי רנדי ווטון כמנכ"ל החברה. לפני הצטרפותו השנה היה ווטון אחראי על השיווק וניהול המוצר בחברת salesforce.com במשך שלוש שנים.

עוד נופלת היתה Whole Foods (סימול: WFM), שירדה ב-6% לאחר שפיספסה את הצפי והודיעה על תכנית רכישה חוזרת של מניותיה בסכום של מיליארד דולר, המשקפים בערך 10% ממניות החברה.

הנפקה

גם מנפיקה יש לנו היום. חברת קורה אונקולוגי (KURA) צפויה להתחיל להיסחר היום לאחר שהנפיקה את מניותיה במחיר כמעט נואש. רק לפני חודש הודיעה שתגייס במחיר מצופה של 20 דולר למניה, לאחר מכן הורידה ל-16, והלילה גייסה 50 מיליון דולר במחיר סופי של 8 דולר בלבד.

ליתרונות המסחר בהנפקות לחצו כאן >>

מדווחות

עונת הדוחות נמשכת והיום לפני הפתיחה נלמד על סקטור התשתיות מדוחותיה של דיוק (DUK), מדובר בסקטור דפנסיבי שרשם פסגה כבר בתחילת השנה. חברה מסקרנת שתדווח לאחר הסגירה היא וולט דיסני (DIS), שרשמה יום אדום במיוחד אמש (מסוג Engulfing) ובווליום גבוה, לאחר שחברת טיים וורנר (TWX) חתכה את צפי הרווחים שלה לשנה הבאה והדליקה נורות אדומות עבור משקיעי חברות המדיה.

אירועים כלכליים מרכזיים להיום והלילה (שעון ישראל)

12:00 – אירופה: תחזית כלכלית לגוש היורו
12:45 – אירופה: מריו דראגי נואם
15:30 – ארה"ב: בקשות ראשוניות לדמי אבטלה (31 באוקטובר)
3:00   – יפן: קורודה נואם בטוקיו