עצירה בעליות
עצירה בעליות
האם הסתיימו העליות? אתמול הסברנו כי העליות שנרשמו במדד ה-S&P במהלך השבועות האחרונים עשויות שלא להימשך זמן רב, וכעת נותר רק לראות אם השיא כבר מאחורינו. במהלך יום המסחר התפרסם מדד בטחון הצרכנים שהצביע על ירידה חדה לרמת ה-92.7, אך בניגוד לתגובה הטבעית שהיינו מצפים לראות מהשוק, הוא דווקא ירד ולא החל לתמחר התערבות של הבנק הפדרלי. המדד סיים את היום בירידה של 1.26%, ככל הנראה בהמתנה לעדכון נתוני התוצר של יום שישי.

כמו-כן, שוב הופתעו הסוחרים מכך שהסכם על קיצוץ התפוקה בין רוסיה לאופ"ק אינו מובטח ומכרו את החוזים על הנפט. מי שהוציא את הרוח מהמפרשים היה שר הנפט הסעודי, שאמר שסעודיה כלל אינה שוקלת להאט את קצב ייצור הנפט, אלא לכל יותר לשמר את התפוקה ברמתה הנוכחית. על כך הגיב הנפט בירידה חדה של כמעט 5%. 

מניות במוקד

עונת הדוחות ממשיכה להזיז את המניות ואתמול לאחר המסחר נרשמו תנודות של למעלה מ-10% במספר גבוה של מניות. חברת ETSY זינקה ב-15% בעקבות דוחות טובים מהצפוי, אך מניות החברה, המפעילה זירת מסחר מקוונת, נסחרות כעת מרחק רב מהשיא בו הונפקו, הוכחה נוספת ליתרונות השורט בהנפקות.

שימו לא כי לא ניתן לבצע שורט בהנפקות דרך אף בנק או בית השקעות בישראל. למסחר בהנפקות דרך ג'נרל טרייד, מלאו את הפרטים בטופס שמשמאל >>


חברה נוספת שעלתה לאחר סיום המסחר היתה DreamWorks Animation (סימבול: DWA), שנסקה בכ-10% לאחר שהיכתה את התחזיות באופן קיצוני. החברה שאחראית לסרטים ידועים רבים ("שרק") דיווחה על רווח של 55 סנט למניה במקום 16 סנט כפי שצפו האנליסטים.

כמו-כן, שתי מניות נפלו בחדות לאחר סיום המסחר - חברת Dycom Industries (סימבול: DY) צנחה בכ-16% וחברת אוויס (CAR) ב-31%, שתיהן בעקבות דוחות מאכזבים, וצפויות לפתוח בגאפ למטה היום בפתיחת המסחר.

חברות מדווחות לפני ואחרי המסחר:


אירועים כלכליים מרכזיים להיום (שעון ישראל)

16:00 - ארה"ב:
אישורי משכנתאות של ה-MBA (מה-19 בפברואר)
17:00 - ארה"ב: מדד מנהלי הרכש לסקטור השירותים של Markit (פברואר)
17:00 - ארה"ב: מכירות בתים חדשים (ינואר)
17:30 - ארה"ב: מלאי נפט גולמי (מה-19 בפברואר)