סנאפצ'ט. ההמתנה עשויה להימשך יותר משעה
סנאפצ'ט. ההמתנה עשויה להימשך יותר משעה
ראלי ענק בוול סטריט. אמש רשמו המדדים המובילים עליות של כאחוז וחצי בממוצע, כאשר תעודת ה-SPY נסחרת במחזור הגבוה ביותר שלה מתחילת השנה עם כ-150 מיליון מניות.

הסיבה לראלי היתה אופטימיות מחודשת בקרב רבים מהשחקנים, שלפני כן חששו ממדיניותו העויינת של הנשיא טראמפ וכעת מקווים למדיניות  מרוככת יותר לאחר נאומו בקונגרס.

סחורה אחת שהפתיעה אמש את הסוחרים ולא השתתפה בראלי היתה הנפט, זאת למרות פרסום של משרד האנרגיה האמריקאי על כמות מלאים נמוכה מהצפי. בכך נמשכת התעלומה בנוגע לסיבת תנועתו של הזהב השחור, שממשיך להגיב להודעות הכלכליות הנוגעות לו באופן המנוגד להגיון הכלכלי.

שני נתונים כלכליים מרכזיים שיפורסמו היום יהיו הבקשות הראשוניות לדמי אבטלה ומדד המחירים לצרכן ביפן, שעשוי להשפיע שער הין היפני, ובתוך כך להשפיע על מדד הניקיי שכבר כמה שבועות מנסה לפרוץ את השיאים אותם רשם ב-2015.

מניות במוקדההנפקה שרבים מהסוחרים ציפו לה הגיעה. היום תחל מניית סנאפצ'ט (SNAP) להיסחר בוול סטריט לאחר שבמהלך הלילה גייסה 3.4 מיליארד דולר לפי שווי שוק של 19.7 מיליארד דולר (24 מיליארד בדילול מלא). הזמן המדוייק של תחילת המסחר במניה אינו ידוע מראש ותלוי בגורמים רבים, אך לרוב מדובר בעיכוב שעשוי להימשך כשעה עד שעה וחצי מרגע פתיחת המסחר.

מניה אחרת שמזנקת כבר בפתיחת המסחר היא אאוריניה (AUPH) שהודיעה על קבלת תוצאות חיוביות ממחקר Phase 2 שערכה עבור חולי זאבת שהשתמשו בתרופתה. נכון לרגע זה נסחרת המניה בעליות של כ-60% לפני פתיחת המסחר - שיא כל הזמנים עבורה.

מניה נוספת שמזנקת היא Monster Beverage (סימול:MNST). המניה עולה בכ-13% לפני פתיחת המסחר לאחר שהיכתה את צפי האנליסטים עם הכנסה של 753 מיליון דולר לעומת צפי ל-724 מיליון.

מניות נוספות מתוך הסורקים:

עולות:
מניית VRML ב-14.26%
מניית JD ב-7.85%
מניית EXAS ב-5.02%

יורדות:
מניית ADPT ב-36.98%
מניית PBYI ב-25.87%
מניית ARES ב-7.88%

למסחר ב-0.3 סנט למניה - לחצו כאן >>


אירועים כלכליים מרכזיים להיום:15:30 - ארה"ב: בקשות ראשוניות לדמי אבטלה (מה-25 בפברואר)
1:30   - יפן: מדד המחירים לצרכן (ינואר)