השבוע הקשה שעבר על השווקים מגיע בעיתוי מושלם לסוחרים מנוסים. השחקנים הגדולים ניצלו את הימים האחרונים בכתיבת אופציות פוט במטרה לפתות סוחרים קטנים להמר על ירידות. כעת נכנסים לשבוע פקיעת האופציות החודשיות ושחקנים אלה ישמחו להקפיץ את המניות ולהביא את השורטיסטים לסגירת הפוזיציות. פירושה של התפתחות זו היא שגבוהים הסיכויים למפנה בשווקים בימים הראשונים של השבוע.

מי שינסו לעזור למפנה הזה יהיו נגידי הבנקים המרכזיים בארה"ב: פישר, לוקהארט, לאקר, קפלן, רוזנגרן, אוואנס, דאדלי ובולארד, כל אלה צפויים לנאום בימים הקרובים במטרה להרגיע את וול סטריט, שרשמה בשבוע האחרון את שבוע פתיחת השנה הגרוע ביותר בתולדותיה.

מניות במוקד

התנודתיות בוול סטריט מתרחשת בדיוק בזמן עבור הסוחרים: עונת הדוחות נפתחת השבוע והיא צפויה להיות מרתקת. הצפי הנוכחי הוא לדוחות מאכזבים במיוחד, בעיקר לחברות האנרגיה ומשאבי הטבע. מי שתפתח את העונה כבר היום תהיה אלקואה (AA) שבאופן מסורתי תדווח את תוצאותיה לאחר סיום המסחר. הצפי ממנה הוא לרווח של 4 סנט למניה והכנסות של 5.34 מיליארד דולר.

חלק מהחברות כבר סובלות מדוחות החלשים. מי שנפלה ביום שישי לאחר פרסום הדוחות היתה חברת ברקודה נטוורקס (CUDA) שצנחה 34% ובמחזור של 8 מיליון מניות בעקבות דוחות מאכזבים, המניה צפויה להישאר פגיעה גם היום.

עוד נופלת היתה חברת שומרי משקל (WTW) הזכורה של אופרה ווינפרי שצללה 24%. אין סוחר שלא מכיר את המניה אליה נכנסה אופרה ווינפרי כמשקיעה לאחר מסע יח"צ אדיר. כעת נראה שהשוק עושה לה Sell The News שגרתי שעשוי להימשך גם בימים הקרובים.

מעוניינים במניות קטנות לשורט או ללונג? השאירו את פרטיכם בטופס שמשמאל >>

קורבן נוסף בסקטור האנרגיה היא Southcross Energy (סימבול: SXE). המניה קרסה ב-50% לאחר שהחברה הודיעה על הפסקת דיבידנד וגיוס חוב נוסף בסך 14 מיליון דולר, שמצטרף אל החובות הקיימים שכבר תפחו לכחצי מיליארד.

מניות מדווחות לפי פתיחת המסחר:
APOL, SHLM

מניות מדווחות לאחר סיום המסחר:
TISI, VOXX, LMNR, AA


אירועים כלכליים מרכזיים להיום והלילה (שעון ישראל)

19:40 - ארה"ב: הנגיד לוקהארט נואם באטלנטה
00:50 - ארה"ב: שיעור האבטלה
1:50 - יפן: מאזן מסחרי (נובמבר)