אסדות הנפט במפרץ הפרסי. מורידות הילוך?
אסדות הנפט במפרץ הפרסי. מורידות הילוך?
אופוריה בזהב השחור. מחיר הנפט נוסק בדקות אלה ביותר מ-7% על רקע המו"מ בין יצואניות הנפט הגדולות להקפאת התפוקה. העליות במחיר הנפט גוברות בעקבות הערכות מתוך הדיונים המצביעות על נכונות להגיע להסכמות.

אמש עוד ירד הנפט בעקבות הסתייגות מצידה של איראן, אך כעת שבה התקווה. נראה כי נכונות סעודית-איראנית להקפאת התפוקה קרובה מתמיד, זאת לאחר ששר החוץ הסעודי ושר הנפט האיראני הביעו אופטימיות בנוגע לסיכויי חתימת ההסכם.

בגזרת המאקרו, מספר נתונים כלכליים חשובים עשויים להזיז היום את המדדים הראשיים בוול סטריט, המרכזי שבהם הוא ספר הבז' שיפורסם בשעה 21:00, הבוחן את ההתפתחויות הכלכליות ב-12 מחוזות הפדרל רזרב.

מוקדם יותר היום התפרסמו  נתוני ההכנסה והצריכה בארה"ב שהצביעו על צריכה פרטית נמוכה מהצפוי בחודש אוקטובר, ובסביבות השעה 17:00 תתקיים מסיבת העיתונאים של ארגון אופ"ק ובו ההכרזה על ההסכמות (או אי-ההסכמות) שהושגו במהלך השיחות.מניות במוקד לקראת הפתיחה

מניה מעניינת צפויה לעלות היום בחדות עם פתיחת המסחר והיא SCON של חברת סופרקונדקטר. המניה עולה בכ-60% במהלך המסחר המוקדם לאחר שדיווחה על מענק של 4.5 מיליון דולר ממשרד האנרגיה לפרוייקט אותו היא מפתחת. שימו לב כי מדובר במניה קטנה במיוחד הנסחרת בשווי שוק של כ-10 מיליון דולר בלבד, על כן התנודתיות בה צפויה להיות גבוהה במיוחד.

עוד מניה תנודתית היום תהיה קליפורניה ריסורסס (CRC). החברה שנמצאת בקשיים פיננסים מגיבה בחיוב לעליה במחיר הנפט ונסחרת בעליות של 16%, אך עדיין נמצאת תחת חובות אדירים של 5 מיליארד דולר וכמעט ללא מזומן.

מניה פחות תנודתית שצפויה לפתוח חזק את יום המסחר היא ספלאנק (SPLK). חברת התוכנה דיווחה על הכנסות ורווחים מעל הצפי וכעת עולה בכ-7%, כאשר המבחן המשמעותי ביותר שלה נמצא ברמת הגאפ שסביב רמת ה-65 דולר.מניות נוספות מהסורקים של ה-GTrade:

עולות: AT ב-35.19%, GUSH ב-16.58%, SN ב-13.21%.
יורדות: AIRM ב-20.03%, CMRE ב-13.54%, GLBS ב-9.12%.


שימו לב:
חלון "לוכד השורטים" במערכת ה-GTrade מאפשר לבצע שורטים על המניות שאינן זמינות למרבית הסוחרים.
לפרטים נוספים מלאו את הטופס המצורף.