שנה חיוביות לסחורות התעשייתיות
שנה חיוביות לסחורות התעשייתיות
סערת הבנק האיטלקי מונטה דה פאצ'י לא יורדת מהכותרות. מניית הבנק ממשיכה ליפול היום בעקבות ידיעה לפיה נשארה לו נזילות לכיסוי חובותיו למשך 4 החודשים הקרובים בלבד, שמועה שנפוצה על רקע נכונותה של הממשלה האיטלקית להזרים 20 מיליארד דולר לסקטור הבנקאות.

בגזרה האמריקאית צפויים להתפרסם שני נתונים מרכזיים היום במהלך המסחר. בשעה 17:00 יתקבלו נתוני מכירות הבתים הקיימים בארה"ב שנמצאים במגמת עליה מתמשכת כבר 3 שנים, לאחריהם ב-17:30 יתפרסמו מלאי הנפט מה-16 בדצמבר שצפויים להשפיע על הזהב השחור, שנכון לרגע זה לא מראה סימני חולשה.

לא רק הנפט נמצא בתקופה חיובית, עליות מרשימות נרשמות בימים אלה גם בסחורות תעשייתיות רבות, כפי שניתן לראות ממדד הסחורות של Invesco (סימול: DBC) שנמצא בקרבת השיא השנתי. מבין הסחורות הפחות מתוקשרות נרשמו עליות חדות בעיקר בנחושת, וכמו-כן ביצרניות דוגמת FCX ו-SCCO, שנמצאות בעיצומו של ראלי עוצמתי מאז ינואר השנה.

סחורה נוספת שנמצאת תחת רדאר המשקיעים הגדולים בימים אלה היא הפלטינה (PPLT). לפני מספר ימים הגיעה הסחורה לאזור התחתית מתחילת השנה, ועשויה ליהנות מההתפתחויות הפוליטיות בדרום אפריקה: השמועות הנוגעות לשביתת כורים במדינה נמשכות, ובמידה ויתממשו צפויה הפלטינה לעלות בחדות (דרום אפריקה אחראית לכ-80% מאספקת הפלטינה העולמית).


מניות במוקד השבועאתמול דיווחנו על מניית CNAT שזינקה ב-140% בעקבות הסכם עם חברת Novartis למסחור תרופת הדגל שלה (ובשלב מסויים אף נסחרה ברמת ה-5.50). היום זוהי חברת הביוטק Calithera (סימול: CALA) שמזנקת ביותר מ-20% לפני פתיחת המסחר על רקע שיתוף פעולה עם חברת בריסטול מאיירס (BMY).

(הזינוק של CNAT אתמול - מיד עם הפתיחה)

מניית ביוטק נוספת שנמצאת בכותרות היום לפני פתיחת המסחר היא מארימק (MACK) שצונחת ביותר מ-20% לשפל של 3 שנים. הירידה מתרחשת על רקע עצירת הניסוי בטיפול לסרטן השד אותו היא מפתחת בעקבות הערכת סיכויי הצלחה נמוכים מהמצופה. לחברה שהוציאה למעלה מ-100 מיליון דולר בתקופה האחרונה על מחקר ופיתוח תזרים הכנסות נמוך, 200 מיליון דולר בחובות והון חוזר שלילי, מה שעשוי להקשות עליה לשמור על שווי השוק הנוכחי שלה של כ-600 מיליון דולר.

מניה נוספת שיורדת היום בחדות לפני המסחר היא Finish Line (סימול: FINL).  החברה עושה צעד נוסף לעבר קו הסיום, עם הפסד גבוה מהצפוי והכנסות נמוכות. החברה עצמה הגדירה רבעון זה כמאכזב ותימצא בעין הסערה היום במהלך המסחר. 

מניה נוספת שצפויה להיות תנודתית היום היא פדקס (FDX), שנפלה בכ-2.5% אמש לאחר סיום המסחר בעקבות פספוס צפי הרווחים. עם זאת, החברה עדיין לא מציגה סימני חולשה בכל הנוגע לתחזית 2017.


למסחר בכל המניות בתוכנת ה-GTrade מלאו את הפרטים בטופס המצורף >>מניות נוספות מהסורקים של ה-GTrade:עולות: LXRX ב-12.67%, TIG ב-4.92%, ERJ ב-4.58%.
יורדות: FINL ב-13.26%, NHF ב-10.59%, RDHL ב-9.78%.


אירועים כלכליים מרכזיים להיום17:00 - ארה"ב: מכירות בתים קיימים (נובמבר)
17:30 - ארה"ב: מלאי נפט גולמי (16 בדצמבר)