היום ב-17:30: מלאי הנפט הגולמי
היום ב-17:30: מלאי הנפט הגולמי
מדד ה-S&P ממשיך להיאבק בשיא כל הזמנים. נכון לרגע זה נסחרים החוזים בירידות של כשליש האחוז על רקע המשך הראלי העוצמתי בדולר. העליה בשער הדולר גורמת לירידה בכמות המכירות של רבות מהחברות הגלובליות, המהוות כ-45% מהכנסות החברות ב-S&P.

היום צפויות לרכז עניין רב חברות האנרגיה, וזאת במהשך לעליה החדה במחיר הנפט בימים האחרונים. העליה שאופיינה ע"י ספקולציות מחודשות בנוגע למעורבותה של אופ"ק בהגבלת הייצור, מקבלות חיזוק בדמות תכניותיו הגרנדזיות של דונלד טראמפ להפניית תקציבים משמעותיים לפיתוח תשתיות.

בגזרת הצרכן, אתמול פורסמו נתוני המכירות הקמעונאיות לחודש אוקטובר והיכו את התחזיות (0.8% לעומת צפי 0.6%). נתון זה מעודד עבור רשתות הקמעונאות לקראת אירוע הבלאק פריידיי שיחול בשבוע הבא. אחת מהקמעונאיות המתוקשרות בימים אלה היא אמזון (AMZN), שלאחרונה ספגה מכה בעקבות נצחונו של טראמפ.

הנשיא הנכנס יצא באופן גלוי נגד החברה וטען שאינה משלמת מספיק מיסים בגלל בעלותו של מנכ"ל החברה, ג'ף בזוס, על עיתון הוושינגטון פוסט. לטענת טראמפ בזוס עושה שימוש בבעלותו על העיתון במטרה למנוע מפוליטיקאים לצאת בגלוי כנגד החברה, זאת בעקבות הפחד להכתמת שמם ע"י העיתון.

מניות במוקדפחות חצי שעה לפתיחת המסחר ומספר מניות כבר לוקחות כיוון. הקמעונאית טראגט (TGT) מזנקת ב-8% על רקע תוצאות טובות מהצפוי ואף מעלה את התחזית לרבעון הרביעי.

מנגד מניית LOW של חברת Lowe's מסקטור נדל"ן נופלת בכ-5% לאחר רווחים נמוכים מהצפוי - יום אחד בלבד לפני פרסום התחלות הבניה שצפויות להשפיע על כל סקטור הנדל"ן.

מניות נוספות שיעמדו במרכז העניין עבור הסוחרים היומיים יהיו TTMI (חברת TTM Technologies), שהודיעה על מכירה משמעותית של מניות ע"י אחד המשקיעים הגדולים בחברה, וכן מניית DBD שדיווחה על תוצאותיה אמש וכעת יורדת ב-7%.


מניות נוספות מהסורקים של GTrade:


עולות: GLBS ב-79.15%, SINO ב-60.74%, DRYS ב-26.85%.

יורדות: LC ב-7.98%, SID ב-6.42%, TK ב-6.16%.