וול-סטריט נסחרה אתמול כמצופה ועצרה את העליות בהתנגדות עליה דיברנו בסקירה של אתמול. היום לא נקבל הודעות כלכליות יוצאות דופן מארה"ב ולכן המדד עשוי להמשיך לעבר ההתנגדות החזקה שנמצאת באזור 2040 (203.50 ב-SPY) שם הוא צפוי לעצור.

ראוי לציין את הנפט שזינק אתמול באופן חד של כ-6%. העליות בנפט הזניקו את מניות האנרגיה שרשמו את העליות החדות ביותר מבין הסקטורים המובילים. מניות אלה עשויות להתקל ברוח נגדית נוספת כאשר הנפט יגיע להתנגדות חזקה בסביבות 50-51 דולר לחבית.

נתון מעניין נוסף פורסם ע"י חטיבת המחקר של בנק סיטי לאחרונה, המצביע על כך שקרנות הגידור בארה"ב רשמו את הרבעון הקשה ביותר שלהן מאז משבר 2008 - הפסד מצטבר של 78 מיליארד דולר - כאשר מדובר בגורואים כמו דייויד אייינהורן, ביל אקמן ואחרים.

נתון זה יכול ללמד אותנו עד כמה גדול היתרון של הסוחרים על פני משקיעים בזמנים בהם מפלס הפחד בשווקים עולה וכך גם רמת התנודתיות. הסוחרים חיים מהפחד והאקשן ומחפשים את עסקאות השורט הטובות ביותר ואילו בתי ההשקעות וקרנות הגידור נאלצים לשבת ולראות את ערכי התיקים שלהם נחתכים.

מהו שורט? לחץ כאן לקריאה >>


מניות במוקדאתמול לאחר המסחר פורסמו תוצאותיה של YUM! Brands (סימבול: YUM) המניה קרסה ב-18% ומחקה את כל העליות מתחילת השנה לאחר שאיכזבה את האנליסטים עם רווח והכנסות נמוכים ב-7% מהמצופה, בעיקר בשל ההאטה בפעילותה בסין. צפויה לה פתיחה סוערת היום בוול סטריט.

חברה נוספת שנפגעה מהמיתון האסייתי היא Nu Skin (סימבול: NUS), שמנייתה נפלה ב-11% לאחר שהודיעה כי דוחות הרבעון השלישי ישקפו ירידה של 8% במכירות בהשוואה לצפי הקודם בעקבות נפילה במכירותיה בסין.

הנפקות:
שתי חברות מנפיקות צפויות להתחיל ולהסחר היום בוול-סטריט. הראשונה היא חברת הפארמה Aclaris Therapeutics שתמחרה את 5 מיליון המניות שהנפיקה במחיר של $11 למניה. היא תחל להסחר עם הסימבול: ACRS.

המניה השניה שמתחילה להסחר היום היא Pure Storage, חברת הייטק המאפשרת ללקוחותיה בניית מאגרי מידע בהתאמה אישית. היא תחל להסחר עם הסימבול PSTG לאחר שהנפיקה 25 מיליון מניות במחיר של $17 למניה, מה שמקנה לה שווק שוק של 3.1 מיליארד דולר.

ליתרונות המסחר בהנפקות לחצו כאן >>

חברות מדווחות לפני פתיחת המסחר:
AYI, GCL, STZ, GPN, PJC, MPN, PKE, RPM

חברות מדווחות לאחר סיום המסחר:
BNK, FTG, MG, RECN, RELL


אירועים כלכליים מרכזיים להיום (שעון ישראל)14:00 - ארה"ב: בקשות למשכנתאות (2/10)
22:00 - ארה"ב: אשראי צרכני (אוגוסט)
2:50 - יפן: הזמנת מכונות (אוגוסט)
2:50 - יפן: מאזן מסחרי (אוגוסט)
3:00 - סין: השקעות זרים (ספטמבר)

                         הנפט. אוטוטו על $50 לחבית