שבוע המסחר יעמוד בסימן ה-Black Friday ביום שישי הקרוב. שימו לב לשינויים בשעות המסחר: 

ביום חמישי לא יתקיים מסחר לרגל חג ההודיה וביום שישי יתקיים המסחר רק עד 20:00. לאורך כל השבוע תאפשר ג'נרל טרייד למצטרפים וללקוחות קיימים להתקשר ולבקש לסחור ללא עמלות (ובכפוף לתנאי המבצע).

במהלך השבוע יושפעו הציפיות לחג מהנתונים הכלכליים שיתפרסמו בארה"ב. היום יפורסם מדד אמון הצרכנים ויתקבלו נתוני הצריכה הפרטית גם לרבעון השלישי, כמו-כן תהיה רוויזיה של נתוני התוצר האמריקאי ומחר נתבשר על רמת הצריכה הפרטית בחודש אוקטובר. עוד יתקבלו מחר גם נתונים אודות הביקושים למוצרים בני קיימא שבאופן מסורתי מעידים על מידת האופטימיות של הסקטור העסקי לטווח הארוך יותר.

מניות במוקד

אמש דיווח המיליארדר קארל אייקן על פוזיציה ש 7% בחברת המדפסות Xerox (סימבול: XRX) והקפיץ אותה ב-5% לאחר סיום המסחר. הוא גם ציין כי המניה מוערכת בחסר וכי הוא יצור קשר עם ההנהלה. המיליארדר ביל אקמן, גם הוא הקפיץ מניה ב-5% לאחר סיום המסחר, והיא ולינט, (VRX), בה הוא מחזיק כעת 3.4% מהחברה.

שתי מניות גם נפלו אמש לאחר סיום המסחר. מניית ברוקייד (BRCD) ירדה ב-6% למרות שהיכתה את התחזיות, זאת בגלל הורדה של התחזית לשנה הפיסקאלית הקרובה. חברת החקלאות הביוטכנולוגית Ceres (סימבול: CERE) ירדה בכ-11% לאחר שדיווחה על רווח של 4.57 דולר למניה.

החברות המדווחות המעניינות לקראת ה-Black Friday הן כאמור מניות הקמעונאות ולכן שתי מניות שיעניינו היום את הסוחרים הן טיפאני (TIF) שצפויה לדווח על רווח של 0.74 למניה לפי קונצנזוס האנליסטים של תומסון רויטרס. קמעונאית נוספת שצפויה לדווח היא דולר-טרי (DLTR) עם צפי להכנסות של 4.84 מיליארד דולר ורווח של 0.53 למניה.

אירועים כלכליים מרכזיים להיום (שעון ישראל)

15:30 – ארה"ב: נתוני התמ"ג – עדכון ראשון (רבעון שלישי)
15:30 – ארה"ב: צריכה פרטית (רבעון שלישי)
16:00 – ארה"ב: מדד מחירי הבתים של Case Shiller (ספטמבר)
17:00 – ארה"ב: מדד בטחון הצרכנים (נובמבר)