ההזדמנויות בוול סטריט לא נגמרות. השוק שבר למטה בסוף השבוע ובווליום גבוה והשורטיסטים מקווים לראות תחתית נמוכה מזו שנרשמה באוגוסט. את הירידות ביום שישי הובילו חברות התחבורה והנפט כאשר מניות כמו RIG (חברת טרנס-אושן) ו-NE (נובל קידוחים) קרסו בכ-10%, לאחר שהתבנית החיובית של הנפט החלה להישבר למטה:נקודה חיובית מיום שישי אפשר למצוא במדדי הראסל והנסאדק שהפגינו חוזקה יחסית לעומת מדד ה-S&P. שתי הראשונות ירדו ב-1.47% ו-1.36% בהתאמה לעומת 1.62% של ה-S&P, אך הדבר עשוי להיות משוייך לתנודתיות הרבה של שבוע פקיעת האופציות ולכן כדאי להתעזר בסבלנות.

השבוע ימשיכו הסוחרים לבחון את הנעשה באירופה וממזרח לאחר שבמסיבת העיתונאים שלה הודתה ג'נט ילן כי להשפעות הגלובליות היה חלק מרכזי בהחלטה שלא להעלות את הריבית. ביום חמישי נתעדכן בביקושים של הבנקים האירופאים לתכנית ה-LTRO (ההרחבה הכמותית) כדי ללמוד על הסיכויים להתערבות נוספת מצידו של דראגי. מסין ימשיכו להגיע השבוע עוד חדשות על המשבר המתגלגל בה ובשותפות הסחר שלה והאם יש בכוונתה להתערב בצורה משמעותית יותר בשווקים.

בכדי להבין את גודל הסכנה הסינית, די לציין שכמות האשראי במשק הסיני עומדת על כ-28 טריליון דולר, חלקו הגדול לניפוח בועת הנדלן הסינית, זאת לעומת 7 טריליון בלבד שהיו בשנת 2007. לצורך ההשוואה, כמות האשראי הכוללת בארה"ב נמצאת על כ-15 טריליון בלבד, כלכלה הגדולה פי 3 מזו של סין. פירוש הדבר הוא שהמשבר הסיני אינו עניין של רבעון או שניים חלשים, אלא משהו גדול בהרבה.

חברות מרכזיות מדווחות:

השבוע נקבל טעימה מסקטור הנדלן כאשר כמה חברות מובילות ידווחו את תוצאותיהן לרבעון השלישי. מחר לפני הפתיחה נקבל את תוצאותיה של Lennar (סימול: LEN) כאשר הצפי ממנה הוא להציג רווח של 81 סנט למניה על מכירות של 2.5 מיליארד דולר.

KB Home (סימול: KBH), מניית הנדלן שלדעת רבים היא המאכזבת של השנה, תדווח ביום חמישי לפני הפתיחה כאשר אנליסטים מצפים לרווח של 91 סנט למניה לשנה הפיסקאלית.

חברה נוספת מסקטור הנדלן שצפויה לדווח באותו יום, גם היא לפני הפתיחה, תהיה Bed Bath & Beyond (סימול: BBBY). המניה שנפלה 3% ביום שישי נמצאת במגמת ירידה מתמשכת לאחר שאיבדה כבר 21% מתחילת השנה וקרובה לתחתיות מ-2012 ו-2014.

אירועים כלכליים מרכזיים השבוע (שעון ישראל)

יום שני
17:00 - ארה"ב: מכירות בתים קיימים (אוגוסט)

יום שלישי
16:00 - ארה"ב: מדד מחירי הבתים (יולי)

יום רביעי
4:45 - סין: מדד מנהלי הרכש בסקטור היצרני (HSBC) (ספטרמבר)
10:55 - גרמניה: מדד מנהלי הרכש בסקטור היצרני (ספטמבר)
14:00 - ארה"ב: אישורי משכנתאות של ה-MBA (ספטמבר)
16:45 - ארה"ב: מדד מנהלי הרכש בסקטור היצרני (Markit) (ספטמבר)

יום חמישי
7:30 - יפן: מדד הפעילות התעשייתית (יולי)
12:15 - אירופה: ביקושי הבנקים ל-LTRO (תכנית ההרחבה הכמותית האירופאית)
15:30 - ארה"ב: בקשות ראשוניות לדמי אבטלה (19 בספטמבר)
15:30 - ארה"ב: הזמנות מוצרים בני קיימא (אוגוסט)
17:00 - ארה"ב: מכירות בתים חדשים (אוגוסט)

יום שישי
2:30 - יפן: מדד המחירים לצרכן (שנתי) (אוגוסט)
15:30 - ארה"ב: עדכון נתוני תמ"ג (רבעון שני)
17:00 - ארה"ב: מדד מון הצרכנים של אוניברסיטת מישיגן (ספטמבר)