העצבנות בשווקים נמשכת. כל המדדים הבוקר אדומים ומי ששוב מובילה את הנפילות היא הבורסה הסינית, עם ירידה של כ-7% ושפל של למעלה משנה. עוצמת הנפילות האחרונות הביאו את המדד הסיני למצב של מכירת יתר והוא עשוי להגיב בתיקון בכל רגע. לאחר מכן סביר שימשיך לרמות נמוכות יותר. 

החולשה הסינית היא גם אחת הסיבות לנפילה החדה במחירי הנפט, אך צד ההיצע משחק את התפקיד הראשי. אמש נרשמו בזהב השחור ירידות כ-7% בעקבות דבריו של יו"ר חברת הנפט הממשלתית של סעודיה, חאלד אל-פליח, שהצהיר כי אין בכוונתם להפחית את התפוקה או לעצור השקעות קיימות. חשיבותה של סעודיה לשוק האנרגיה נעוצה בהיותה החברה המרכזית של קרטל אופ"ק, וללא נכונותה להגביל את התפוקה מצידה לא ניתן לראות טריגר של ממש לעליות מחירי הנפט בטווח הקצר.

פרט לאירועים אלה, גם הודעות כלכליות חשובות צפויות להתפרסם היום אשר צפויות לספק אומדן למצבה של הכלכלה האמריקאית. הראשון יהיה מדד מנהלי הרכש לענף השירותים - הסקטור המוביל של הכלכלה האמריקאית. לאחריו יתפרסם מדד מדד אמון הצרכנים, גם הוא רלוונטי מאוד לנכונותם של הצרכנים בארה"ב להגדיל את רמות הצריכה, בעיקר על רקע עונת הדוחות.

מניות במוקד

האם אפל (AAPL) תעשה זאת שוב? הלילה לאחר המסחר תדווח ענקית הטכנולוגיה את תוצאותיה לרבעון האחרון של 2015 ותנסה להכות את התחזיות בפעם השישית ברציפות. האתגרים הצפויים לה בימים אלה הם בלי ספק החולשה של המשק הסיני, וחשש המשקיעים להאטה במכירת אייפונים, שהביא לירידות של כמעט 20% במחיר המניה. הצפי ממנה הוא עומד על מכירות של 77.1 מיליארד דולר ורווח של $3.25 למניה, מבחן אמיתי למי שנחשבת כברומטר עבור סקטור הטכנולוגיה כולו. 

למסחר באפל לאחר הדוחות - מלאו את הפרטים בטופס שמשמאל >>

עוד יעמדו במוקד המסחר היום חברות שנעו בחדות אמש לאחר סיום המסחר. מניית רמבוס (RMBS) זינקה בכ-6% לאחר שהודיעה על רכישת חברת Smart Card Software, ובנוסף על גידול של למעלה מ-20% ברווח הנקי לעומת הרבעון המקביל אשתקד.

מדווחת נוספת היתה סוויפט (SWFT). חברת המשאיות היכתה את תחזית הרווח בכ-5%, בין השאר בגלל הירידה במחירי הדלקים כתוצאה מנפילת מחירי האנרגיה. המסחר המאוחר במניה הביא אותה להתייצב באזור ה-14.40 דולר למניה, כאשר התנגדות ראשונה ממוקמת בגאפ האחרון, סביב רמת ה-16 דולר.


חברות מדווחות לפני פתיחת המסחר:
AKS, MMM, ATI, ABTX, AHGP, ARLP, AUDC, AVX, COH, GLW, DHR, DOV, DD, FMER, FBC, FCX, GK, GWW, IIVI, ISCA, JNS, JNJ, PHG, LMT, MRU, MNRO, NORD, PH, PII, BPOP, PCH, PG, PLD, PROV, STBA, S, WAT

חברות מדווחות לאחר סיום המסחר:
ACE, AAPL, T, BBOX, CA, COF, CNI, CNR, CB, ETH, FMBI, HA, HMST, FCB, HAFC, KTCC, LCI, LTXB, MTSI, MRCY, NCOM, NAVI, PUB, PLCM, SYK, TSS, TRMK, UMBF, UBNK, UCFC, X, VMW, WASH, WSBC, ZHNE


אירועים כלכליים מרכזיים להיום (שעון ישראל)

16:00 - ארה"ב:
מדד מחירי הבתים של Case-Shiller (נובמבר)
16:45 - ארה"ב: מדד מנהלי הרכש למגזר השירותים (ינואר)
17:00 - ארה"ב: מדד אמון הצרכנים (ינואר)