ימשיך לרדת? הנפט ממתין לאופ"ק
ימשיך לרדת? הנפט ממתין לאופ"ק
סדקים ראשונים בראלי. אתמול בתום המסחר רשמו המדדים הראשיים בוול סטריט ירידות קלות, אך את התנודתיות הגבוהה הפגין מדד הראסל (מניות קטנות) עם תיקון של 1.3%. מדד הראסל מייצג את מצבם של העסקים הקטנים בארה"ב ועל כן נחשב לכזה שמוביל את השווקים בתקופות של צמיחה כלכלית.

אתמול קטע הראסל רצף עליות של 15 ימים ברציפות, הארוך ביותר מזה 20 שנה. הפעם הקודמת בה נמשך גל עליות דומה התרחש רק בתחילת 1996, בעיצומו של ראלי עוצמתי בדולר האמריקאי, שנים ספורות לפני המשבר האסייתי של 1997 (דמיון מקרי?).

בזמן שוול סטריט עסוקה בתיקון העליות האחרונות, יום חיובי נרשם דווקא בגזרת הנפט. הזהב השחור ממשיך להיסחר במנותק משוק המניות ולהגיב לשמועות הנוגעות להסכם האפשרי בועידת מדינות אופ"ק שתתקיים מחר. נכון לרגע זה חוזר הנפט לרדת בעקבות החשש מאי הסכמה בין יצרניות הנפט, ועפ"י חטיבת המחקר של גולדמן זקס, אי הצלחה בפגישה עלולה לשלוח אותו מתחת לרמת ה-40 דולר לחבית.

בגזרת המאקרו, היום ב-15:30 יתקבל עדכון התמ"ג האמריקאי לרבעון השלישי של 2016. אחרי נתון חזק במיוחד לפני כחודש, כל נתון מתחת לצמיחה של 2% עשוי לייצר תנודות חדות במדדים ובמטבעות השונים.מניות במוקד לפני הפתיחהמספר מניות כבר מושכות עניין במהלך המסחר המוקדם בוול סטריט:

מניית NVLS (חברת ניבאליס ת'ראפיוטיקס) קורסת ב-50% בעקבות כישלון הניסוי שלה. הניסוי בחולי סיסטיק פיברוזיס לא השיג תוצאות טובות יותר מפלאסבו, והתוצאה היא אובדן מוחלט של אמון המשקיעים, שצפויים לשלוח את המניה לשפל כל הזמנים.

חברת ביוטק נוספת שנמצאת בכותרות אך בהקשר חיובי, היא אוקולר ת'ראפיוטיקס (סימול: OCUL). מניית החברה נמצאת בעיצומו של ראלי חזק, עלתה ב-100% תוך שבועיים בלבד בעקבות הצלחת הניסוי וכעת נסחרת בעליה של 11% לפני פתיחת המסחר.

חברת מעניינת נוספת היא Shoe Carnival (סימול: SCVL), שפרסמה את דוחותיה לרבעון השלישי וצללה 12% בעקבות מכירות חלשות בנובמבר (למרות בלאק פריידיי). המניה צפויה לפתוח בגאפ למטה, אך עדיין עם תשואה חיובית מצטברת של 50% בשנה האחרונה.
מניות נוספות מהסורקים של ה-GTrade:
עולות:
CMBX ב-24.35%
VBLT ב-12.19% 
SPHS ב-10.94% 


יורדות:
FOLD ב-24.56%
SPU ב-7.20%
HMY ב-5.96%


שימו לב:


חלון "לוכד השורטים" במערכת ה-GTrade מאפשר לבצע שורטים על המניות שאינן זמינות למרבית הסוחרים.

למידע נוסף, מלאו את הטופס המצורף או צפו בסרטון