הודעת הפד, היום ב-21:00
הודעת הפד, היום ב-21:00
יום מרתק לפנינו. הוא יחל אמנם ב-15:30 עם נתוני התחלות הבניה בארה"ב ולאחר מכן עם פרסום מלאי הנפט, שישפיע על מניות האנרגיה, אך השיא יגיע בשעה 21:00 עם פרסום הפרוטוקולים של ישיבת הפדרל רזרב מסוף אוקטובר. ההודעה צפויה להכניס תנודתיות בשווקים, כפי שקורה פעמים רבות במהלך יום רביעי של שבוע פקיעת אופציות (הקרוי גם Whipsaw Wednesday).

במהלך הלילה פורסמו מחירי הבתים בערים המרכזיות בסין שהציגו עליה שנתית של 0.1%, כאשר בייג'ין מובילה עם עליה שנתית של 6.5%. עם זאת, מחירי הבתים הם נתון משני לקצב התחלות הבניה הנמצאות בירידה מתמשכת, כאשר המפתח לבועת הנדלן נמצא באזורים פרבריים יותר (tier 2 ו-tier 3), שם התרחשה הבניה העודפת.

מניות במוקד

חביבת הסוחרים GMCR צפויה לדווח את תוצאותיה היום לאחר הסגירה ולאחר שאתמול נפלה בעוד 10%. המניה התנודתית ראתה עליות ומורדות לאורך השנים וכעת נמצאת בנפילה של 75% במהלך 12 החודשים האחרונים. התנודתיות עשויה לגבור היום כאשר הסוחרים ינסו למצב את עצמם תוך התחשבות בסנטימנט השלילי כלפיה.

מדווחת תנודתית נוספת תהיה הסינית סינה (SINA), גם היא סוג של רכבת הרים – תוך פחות מחצי שנה הספיקה המניה לעלות בכמעט מאה אחוז, אותם החזירה בשלמותם עד אוגוסט. היא צפויה לדווח על רווח של 8 סנט למניה.

למסחר בכל מניות הבורסה האמריקאית, השאירו את פרטיכם בתיבה שמשמאל

עוד מדווחת סינית תהיה ווייבו (WB) שלמעשה הוקמה ע”י אותה SINA. החברה מפעילה רשת חברתית של בלוגרים החולשת על 56% משוק הבלוגים הסיני אך בסגנון שמזכיר מעט את טוויטר. כמות המשתמשים הרשומים שלה הוא כחצי מיליארד(!) ושווי השוק הוא רק 3 מיליארד דולר, כאשר לשם ההשוואה, פייסבוק מוערכת בכ-300 מיליארד דולר עם מספר משתמשים של כ-1.5 מיליארד.

אירועים כלכליים מרכזיים להיום והלילה (שעון ישראל)

15:30 – ארה"ב: אישורי בניה והתחלות בניה (אוקטובר)
17:30 – ארה"ב: מלאי נפט גולמי (נובמבר)
21:00 – ארה"ב: פרסום הפרוטוקולים של ישיבת הפדרל רזרב (27-28 באוקטובר)
1:50   – יפן: מאזן מסחרי (אוקטובר)