ממתינים לג'נט ילן. היום בשעה 17:00 תעלה הנגידה לתת את עדותה בפני הקונגרס האמריקאי, בה היא צפויה להתייחס למדיניות בעידן טראמפ. בעיקר ירצו המשקיעים לדעת אם הנגידה תמשיך את מדיניות הריבית הנמוכה, או מוכנה להסתכן בעליית תשואות האג"ח ובגרעונות ממשלתיים.

מה שעשוי להשפיע על מדיניותה של ילן יותר מכל הן ציפיות האינפלציה, שהיום עומדות למבחן עם פרסום מדד המחירים לצרכן. מי שיושפעו ממדד המחירים יותר מכל יהיו הסקטורים שלא הגיבו בחיוב לבחירתו של טראמפ לנשיאות, כגון מניות הזהב (GDX) והתשתיות (XLU).

נתון חשוב נוסף שמפורסם היום הוא התחלות הבניה בחודש אוקטובר. הנדל"ן, שהיה ונותר אחד הסקטורים החשובים לכלכלה האמריקאית, הפגין חולשה לאחרונה, עם ירידה של 11% במכירות הבתים החדשים בספטמבר לעומת אשתקד.

בעוד הסוחרים ממתינים לכניסתו של טראמפ לתפקידו, המשקיעים הגדולים של וול סטריט כבר החלו לסמן את הטריידים האגרסיביים שלהם לתקופה הקרובה. אחת הפעולות האטרקטיביות עבורם בימים אלה היא השורט על האג"ח, זאת בעקבות הצפי ממדיניותו של טראמפ ליצירת צמיחה ופעילות כלכלית שתלווה באינפלציה, אשר תביא בתורה לעליית התשואות (ירידת מחירי האג"חים).

למסלול "7 דולר לעסקה", לחץ כאן >>מניות במוקדמניות הקמעונאות ממשיכות לרכז עניין לקראת ה-Black Friday, והיום היה זה תורה של וול-מארט. המניה (WMT) יורדת כעת לאחר שפיספסה את צפי המכירות וצפויה לרכז עניין בשבוע הקרוב.

מניה שיורדת באופן חד יותר היא פירסט סולאר (FSLR) שצוללת 11% לפני הפתיחה. החברה הורידה את צפי הרווחים והמכירות לשנת 2017 באופן חד ומנסה לבצע תהליך ארגון מחדש תוך פיטורי 1,600 עובדים.

גם מניות הטכנולוגיה לא נשארות יבשות. אתמול לאחר סיום המסחר דיווחה סיסקו (CSCO) את תוצאותיה לרבעון השלישי של השנה, ואף על-פי שהיכתה את התחזיות, החברה הורידה את התחזיות לרבעון הבא ויורדת כעת ב-5%.


מניות נוספות מהסורקים של GTrade:עולות: SINO ב-29.31%, GSL ב-30.06%, TDW ב-70.88%.
יורדות: VUZI ב-26.83%, SPP ב-17.58%, SLCA ב-9.80%.


למסחר במסלול "7 דולר לעסקה", לחץ כאן >>