ההזדמנויות לסוחרים בוול סטריט לא נפסקות, ואתמול היה זה מדד ה-S&P עצמו שסיפק פתיחה קלאסית. עם תחילת המסחר ובשיא הפאניקה, ירד ה-SPY לרמת ה-195 בדיוק, ומילא את הגאפ החשוב מתחילת אוקטובר, שם חיכו הקונים. ההקפצה לא איחרה לבוא ומאותו רגע קיבלנו עליות של 1.2%.


העליות נמשכו עד צהרי היום (שעון ניו יורק), ממש כמו אתמול, אז חזרו המוכרים לשלוט במגמה ולקחו את המדד לסגירה שלילית נוספת. הסוחרים ניסו לדלל את הפוזיציות שלהם לקראת הפרסום החשוב היום - דו"ח התעסוקה בארה"ב  - ואף אחד לא רצה להישאר עם סחורה לקראת נתונים שיכולים להזיז את השוק בצורה חדה לכאן או לכאן.

נכון להבוקר, הצפי לפרסום נתוני התעסוקה מותיר את השווקים בהמתנה. הבוקר נרשם תיקון של 2% למעלה בבורסת שנגחאי. לעליות תרמה הוראה נוספת של הממשל הסיני, הפעם שלא להתיר מכירת אחזקות של חברות ציבוריות בכמות העולה על 1%, בתקופה הקצרה מ-3 חודשים, ע"י בעלי מניות גדולים. בנוסף, הופסקה מדיניות מפסק הזרם שגרמה לעצירת המסחר כבר פעמיים במהלך השבוע.

מניות במוקד


שתי מניות ראויות לציון מהמסחר אמש, והעיקרית שבהן היא KBH (חברת KB Homes). לא כל יום רואים כזו נפילה של חברות הבניה (4%), אבל KBH חטפה יותר מכולן עם צניחה של 14%. המניה מתקרבת לאזורים בהם לא היתה כבר 3 שנים.

מניה אחרת שריכזה עניין היא TCS (חברת Container Store), שנמצאה בהתכנסות של מספר שבועות וממש קרסה לאחר סיום המסחר. מניית החברה נסחרה אמש במסחר המאוחר בירידות של כמעט 20% לאחר שפירסמה דוחות מאכזבים, גם ברמת הרווח וגם במכירות.

אירועים כלכליים מרכזיים להיום והלילה (שעון ישראל)

15:30 - ארה"ב:
השינוי במספר המועסקים במגזר הלא חקלאי (דצמבר)
15:30 - ארה"ב: שיעור האבטלה (דצמבר)
15:30 - ארה"ב: שכר ממוצע לשעה
3:30   - סין: מדד המחירים לצרכן (דצמבר)