נעילה שלילית בוול סטריט. אמש קיבלנו את המפנה במדד ה-S&P בדיוק ברמה לה ציפינו באזור ה-2040 (כ-204 בתעודת ה-SPY). את הירידות הוביל בעיקר מדד הראסל שצנח בכ-1.5%. כדאי יהיה לעקוב אחריו, כיוון שפעמים רבות מדד הראסל מוביל את השוק למטה או למעלה. לכן חולשה שלו בהשוואה למדדים האחרים עשויה לרמוז להמשך ירידות בשוק הכללי.

היום בשעה 14:45 יופנו כל העיניים להחלטת הריבית בגוש היורו בשביל לגלות האם תכנית הרחבה כמותית נוספת נמצאת על הפרק. ההחלטה מגיעה לאחר תקופה ארוכה של התבטאויות מפיו של הנגיד מאריו דראגי הרומזות לצורך בהתערבות נוספת בעקבות ההאטה בכלכלה הגלובלית.

מניות במוקד

מניית פרארי תמשוך את עין הסוחרים גם היום לאחר לחצי המכירה החזקים שחוותה אתמול. ממש כמו רבות ומתוקשרות לפניה, גם היא פתחה מעל מחיר ההנפקה והחלה לרדת לאורך כל יום המסחר, כאשר רק לקוחות ג'נרל טרייד יכלו לבצע עליה שורט .

חברה נוספת שתפסה אמש כותרות היתה ולינט (VRX) שמנייתה פשוט קרסה לאחר שחברת המחקר Citron Research השוותה אותה לאנרון  (שעמדה במרכזה של פרשת פרסום מאזנים שקריים). ולינט נוהגת לרכוש חברות תרופות ו"להפשיט" מהן את חטיבות המחקר והפיתוח וכך להנות רק מהרווחים שלהן. החברה באופן קבוע רושמת את הוצאות המיזוגים והרכישות כאילו אינן חלק אינטגרלי מעסקיה, אך כך היא מייצרת דוחות שנראים טובים באופן מלאכותי. המניה נסחרה כבר במינוס 40% אתמול במהלך היום אך טסה בחזרה למעלה לאחר שנודע כי המשקיע ביל אקמן רכש בה 2 מיליון מניות.

לאחר סיום המסחר זזו מספר מניות נוספות, אחת הגדולות שבהן היתה EBAY שדיווחה על רווחים ומכירות גבוהים מהצפוי ועלתה בלמעלה מ-7% (אם כי צפי המכירות שלה ירד מעט).

חברת אמריקן אקספרס (AXP) נפלה בכמעט 4% ועשויה לסבול היום מהמשך לחצי מכירה לאחר שאיכזבה ברווחים ובהכנסות. בנוסף, החברה הפחיתה את צפי הרווחים השנתי בכ-5% לעומת מה שציפו האנליסטים.

חברת טקסס אינסטרומנטס (TXN) זינקה ב-9% לאחר סיום המסחר בעקבות דוחות טובים מהמצופה שלוו גם בתחזית משופרת.

כמו-כן, מצעד המדווחות ימשיך גם היום לפני פתיחת המסחר עם חברות מרכזיות כמו גוגל (GOOGL), פריפורט מק'מורן (FCX), ואלה (VALE), מקדונלדס (MCD) וקטרפילר (CAT).  בין החברות המרכזיות שידווחו לאחר סיום המסחר יהיו מייקרוסופט (MSFT) , חברת AT&T (סימול: T) ואמזון (AMZN).

אירועים כלכליים מרכזיים להיום (שעון ישראל)

14:45 – אירופה: החלטת הריבית
15:30 – ארה"ב: בקשות ראשוניות לדמי אבטלה (ל-17 באוקטובר)
15:30 – ארה"ב: מכירות בתים קיימים (ספטמבר)


                            ממתינים לדראגי