הסוחרים דרוכים לקראת הודעת הריבית של הפדרל רזרב שתפורסם היום ב-20:00 (שימו לב לשעה, בעקבות מעבר שעון החורף). בסמוך לשעה זו צפויה לעלות רמת תנודתיות בשווקים, כאשר כל מילה בפרסום תייצר ספקולציות לגבי מועד העלאת הריבית. אם המילים שיצאו מהפד' ישקפו חשש מהעלאת הריבית הדבר צפוי להשפיע לרעה על הדולר ולטובה על מניות הזהב (ABX, NEM, GG וכו'…), אם נשמע טון מרסן יותר הדבר יהיה שלילי כמובן עבור המדדים המובילים. ייתכן שמדדים אלה מוכנים לתקן כך או אחרת לאחר הירידות שנראו אתמול בשני סקטורים מובילים מרכזיים: האנרגיה והתחבורה, האחרון רשם ירידות של למעלה מ-2.5%.

מניות במוקד

אם כבר מדברים על סקטור התחבורה, מי שהובילו את הירידות ועשויות להיות תחת לחץ גם היום הן יוניון פאסיפיק (UNP) שנפלה בכמעט 6%  ובמחזור של כ-10 מיליון מניות, וקנזס סיטי סאות'רן (KSU). האחרונה נמצאת בשפל של יותר משנתיים ועשויה לעניין את הסוחרים גם היום, אם כי נסחרת באזורי התמיכה של 80 דולר והגאפ החשוב מתחילת 2013.

עם כל הכבוד למניות התחבורה, מי שריכזה את העניין בתום המסחר אמש היתה חברת אפל (AAPL). היא דיווחה על רווח למניה של 1.96 למניה לעומת צפי ל-1.88 ומכירות של 51.5 מיליארד דולר לעומת 51 מיליארד להם ציפה השוק. המניה לא זזה במיוחד לאחר סיום המסחר, אך שווה יהיה להמשיך ולעקוב אחריה.

מניה שכן זזה היתה טוויטר (TWTR), שלאחר הפרסום נפלה ביותר מ-12% כיוון שהורידה את תחזית ההכנסות לרבעון הרביעי לסביבות ה-700 מיליון דולר (לעומת צפי ל-740 מיליון). בכך הצטרפה טוויטר לנופלת נוספת – חברת אקמאי (AKAM), שגם היא דיווחה על צפי להכנסות נמוכות יותר ברבעון האחרון של השנה, ורשמה ירידות של כ-12% לאחר המסחר.

מצעד המדווחות ממשיך ולאחר סיום המסחר ידווחו חברות מתוקשרות כמו גופרו (GPRO), פייפל (PYPL), וגם מניות זהב רבות שהגדולה בהן היא באריק (ABX).

אירועים כלכליים מרכזיים להיום:

14:30 – ארה"ב: מאזן מסחרי (ספטמבר)
20:00 – ארה"ב: החלטת הריבית של הבנק הפדרלי