הבנק הפדרלי ממשיך לתמוך בשווקים. אמש פורסמו הפרוטוקולים מפגישת נגידי הבנק הפדרלי מהן עולה כי חוסר הוודאות ממדיניותו של טראמפ מונעת מהנגידים לפעול באסרטיביות לצורך העלאת הריבית.

גם רעיון מכירת הנכסים שבמאזנו של הבנק אינו עומד על הפרק, על אף הגישה הכללית לפיה העלאה נוספת של הריבית ראוי שתתרחש בזמן הקרוב.

בעקבות הודעה זו זינק הזהב וכעת נסחר בעליות של למעלה מ-15 דולר לאונקיה מאז אתמול בזמן שהדולר האמריקאי מתקן את העליות האחרונות.

היום ישוב הנפט למרכז התמונה בשעה 18:00 (שעון ישראל) עם פרסום המלאים של משרד האנרגיה. על אף ההפתעות הרבות בגזרה זו, הנפט מסרב להגיב לעליה המתמשכת בכמות המלאים ונסחר סביב רמת ה-55 דולר לחבית.

מניות במוקדהרבה אקשן לפני הפתיחה. מניית LB צונחת ב-13% לאחר שדיווחה על הכנסות נמוכות מהצפי ואף הוסיפה תחזית שלילית לשנה הקרובה. בכך משלימה מניית חברת ההלבשה ירידה של 50% בשנה וחצי האחרונות.

מניה נוספת שצפויה לפתוח בירידות את יום המסחר היא Jack In The Box (סימול: JACK). הגורם העיקרי לירידה בהכנסות ורווחי החברה היתה ביצועים מאכזבים של רשת Qdoba שבבעלותה ובעקבות כך יורדת המניה ב-9% לפני פתיחת המסחר.

מי שמזנקת לפני הפתיחה היא סקוור אינק (SQ). המניה עולה כעת בכ-10% לאחר שכמות התשלומים שלה עלתה ב-34% וצפויה לפתוח בשיא כל הזמנים.

מניות נוספות מתוך הסורקים:

עולות:
מניית PTX ב-38.96%
מניית CBMX ב-21.75%
מניית CPG ב-13.44%

יורדות:
מניית CYCC ב-26.08%
מניית ARRS ב-14.25%
מניית HBM ב-11.65%

למסחר ב-0.3 סנט למניה - לחצו כאן >>


אירועים כלכליים מרכזיים להיום:15:30 - ארה"ב: מדד פעילות הפד של שיקאגו (ינואר)
15:30 - ארה"ב: בקשות ראשוניות לדמי אבטלה (מה-18 בפברואר)
18:00 - ארה"ב: מלאי הנפט הגולמי של משרד האנרגיה (מה-17 בפברואר)