אתמול חזרה הבורסה האמריקאית למסחר לאחר חג ה-Labor Day, מה שתרם לווליום נמוך באופן יחסי לשבועות החולפים ולעליה של כל המדדים המובילים בלמעלה מ-2%. עם זאת, העצבנות עשויה לשוב בימי המסחר הבאים ככל שנתקרב לתאריך הודעת הפדרל רזרב על העלאת הריבית שצפויה להתרחש בשבוע הבא.

מרבית העניין התרכז הבוקר במדד ה-Nikkei ביפן לאחר שזינק ב-7.7% במהלך הלילה, העליה היומית הגדולה ביותר מאז 2008. המדד נמצא כעת קרוב מאוד לרמת ההתנגדות הקודמת בה נחסם, קצת מעל 19,000.

פרט נוסף שעשוי לעניין את הסוחרים הוא ההתעוררות המסויימת בגזרת הסחורות לאחרונה. אתמול דחפו נתוני המאזן המסחרי של סין את מחיר הנחושת לעליה חדה במיוחד של 5%, שבועיים בלבד אחרי שעשה זאת הנפט עם תיקון חזק משלו.

חברות מרכזיות מדווחות:

אתמול בתום המסחר נרשמו תנודות חדות במספר חברות שפרסמו את דוחותיהן. Dave & Buster's (סימול:PLAY) נסקה 9% אחרי שהציגה נתונים טובים מהצפי והעלתה את תחזית המכירות השנתית שלה. מניית Men's Wearhouse (סימול: MW) נפלה ב-4% לאחר שאמנם הציגה רווחים גבוהים מהצפוי אך פיספסה את תחזית המכירות.

מניה מעניינת שתדווח לפני פתיחת המסחר היום תהיה Hovnanian (סימול:HOV) מסקטור הנדל"ן. המניה שנפלה בצורה חדה בחודשים האחרונים סגרה אתמול את יום המסחר בראלי של למעלה מ-10% ועם ווליום של 6 מיליון מניות.