שינוי הכיוון בדולר - תיקון זמני?
שינוי הכיוון בדולר - תיקון זמני?
הפתיחה החזקה בוול סטריט אתמול לא הצליחה לייצר מומנטום, ובסוף יום המסחר סיים מדד ה-S&P בעליות של קצת יותר מחצי אחוז. ממש כמו הברקזיט, גם משאל העם האיטלקי לא גרם לחשש מיוחד בשווקים, בזמן שההשפעות הפוליטיות ארוכות הטווח הולכות ומחלישות את אחדות ויציבות גוש היורו.

התנודתיות החדה של משאל העם גרמה לשינויי כיוון משמעותיים בעיקר בגזרת המטבעות: היורו זינק בכ-1% וגרר ירידה חדה באינדקס הדולר ואלה הביאו לעליות במרבית הסחורות (הסחורות נוטות לנוע במתאם שלילי עם הדולר).

בנוסף לסחורות הבסיסיות, תרם המפנה החד במטבע האמריקאי להתאוששות תוך יומית במחיר הזהב, שאחרי פתיחה חלשה התאושש וסיים את היום בירידה של כחצי אחוז בלבד. תעודות סל העוקבות אחר נכסים אלה בוול סטריט הן GLD (זהב), UUP (דולר) ו-FXE (יורו).

למסחר בכל תעודות הסל עם מערכת המסחר GTrade, מלאו את הפרטים בטופס המצורף.


התיקון בשער הדולר גורר לרוב שינויי כיוון בנכסים נוספים כגון מניות ואג"ח, ועל כן מעניין יהיה לעקוב ולראות אם הירידות בו נמשכות. ההמתנה להעלאת הריבית של הפדרל רזרב לאורך השבועות האחרונים הביאה את הדולר לרמה של קניית יתר, תופעה שפעמים רבות גוררת שינויי כיוון חדים עם פרסום ההודעה. מניות במוקד 

בגזרת המניות, מעניין יהיה לשים לב היום למניית TXMD, שצפויה לזנק ביותר מ-25% בפתיחת המסחר בעקבות הצלחה בניסוי. המניה נוטה להיסחר במחזורי מסחר גבוהים של למעלה מ-2 מיליון מניות וצפויה לרכז עניין רב ולפתוח את יום המסחר בשיא של 4 חודשים.

חברה נוספת שחוזרת לרכז את תשומת לב הסוחרים בעת הזו היא DRYS. מניית החברה עולה כעת ב-7% לפני פתיחת המסחר, ולאחרונה נודע כי המשקיע ג'יימס לייכטר רכש 100,000 מניות בחברה וכעת מחזיק בכ-30% ממנה.

חברה נוספת שזזה לפני פתיחת המסחר היא פנדורה (P), שעולה כעת בכ-4% בעקבות העלאת דירוג של בית השקעות אופנהיימר. באופנהיימר צופים אפשרות לרכישת החברה ע"י חברת SiriusXM במחיר אפשרי של 21 דולר למניה.

סורק החדשות של מערכת ה-GTrade מאפשר לכם לקבל את המידע על מניות אלו ברגע שהן מתפרסמות. לקבלת מערכת ה-GTrade, השאירו את פרטיכם בטופס המצורף >


מניות נוספות מהסורקים של ה-GTrade:

עולות: DEPO ב-7.52%, SAGE ב-6.34%, CLNE ב-5.98%.
יורדות: LXRX ב-12.75%, FET ב-7.12%, MIK ב-6.91%.


אירועים כלכליים מרכזיים להיום:


שלישי
15:30 - ארה"ב: מאזן מסחרי (אוקטובר)
17:00 - ארה"ב: הזמנות ממפעלים (אוקטובר)