הדרמה באסיה נמשכת ללא מעצורים ונראה שהסוף עדיין רחוק מסיום. השורטיסטים חגגו אתמול את ההתפרקות של מדד ה-S&P במיוחד לאחר שבירת ההתכנסות לקראת 18:30 (שעון ישראל). את הנפילות מובילות כצפוי חברות הכריה והאנרגיה המושפעות מפיצוץ בועת הנדל"ן הסינית יותר מכולן. הלילה המשיכו גם בורסות טוקיו והונג קונג את המסלול של וול סטריט עם צניחות של למעלה מ-4% ו-3% בהתאמה. בתגובה ישירה לחולשה ממזרח ראינו הבוקר את הבנק המרכזי של הודו חותך את הריבית בחצי אחוז ל-6.75% והוא ככל הנראה אינו הולך להיות האחרון שיעשה זאת. למעשה, ייתכן שכבר בימים הקרובים נתחיל לשמוע ספקולציות על האפשרות שהפדרל רזרב לא יעלה את הריבית כלל ב-2015 והדבר עשוי לאושש את השווקים.

מניות במוקדאמש ראינו את אחת הנפילות המפוארות של חברה שחשופה למזרח והיא חברת Glencore (סימול: GLCNF) שקרסה בכ-25% תוך יום אחד. מדובר באחת מחברות משאבי הטבע הגדולות בעולם עם שווי שוק של כ-14 מיליארד דולר וקריסה שלה תהיה אירוע במימדים היסטוריים.

שתי מניות נוספות עלו לכותרות אמש מסיבות שונות וכדאי יהיה לעקוב אחריהן בימים הקרובים. הראשונה היא !Yahoo (סימול: YHOO) שהודיעה על כוונתה לבצע Spin off לחברת הבת Abaco. בבעלותה של Abaco נמצאות אחזקותיה של יאהו בעליבבא והפיצול כרוך בחוסר ודאות רגולטורי מסויים.

החברה השניה היא Cheniere Energy (סימול: LNG) שעלתה לכותרות לאחר שהמיליארדר קארל אייקן הודיעה כי לקח פוזיציה בחברה העוסקת בהנזלת גז. לאחרונה ראינו כיצד מניות של חברות משאבי טבע מזנקות בחדות לאחר ידיעות שכאלה; הכניסה של ג'ורג' סורוס לחברת Arch Coal (סימול: ACI) היתה טריגר לעליות של כ-800%. דוגמא נוספת היא חברת Freeport McMoran (סימול: FCX) שזינקה בכ-50% לאחרר שאותו קארל אייקן הודיע שקנה בה אחוזים.

חברות מדווחות לפני פתיחת המסחר:
AZZ, CMN, FGP, IHS,

חברות מדווחות לאחר סיום המסחר:
CUDA, COST, DMND, LNDC

אירועים כלכליים מרכזיים להיום (שעון ישראל)15:00 - גרמניה: מדד המחירים לצרכן (ספטמבר)
16:00 - ארה"ב: מדד מחירי הבתים של Case-Shiller (יולי)
17:00 - ארה"ב: מדד בטחון הצרכנים


 
                      הונג קונג. העתיד נראה קודר.