קורודה. נגמרה התחמושת?
קורודה. נגמרה התחמושת?
שידור חוזר? בשעות אלה מפגינים החוזים על מדד ה-S&P חולשה באופן דומה ליום שישי שעבר -  וזאת על רקע הודעת הבנק המרכזי של יפן מהבוקר. הבנק היפני, ממנו ציפו להגדלת ההרחבה הכמותית, איכזב את השווקים עם תכנית מינורית בלבד. התכנית כללה הגדלת טווח האג"חים שהוא רוכש מ-7-10 שנים ל-7-12, ובנוסף, רכישה של קרנות נאמנות בכ-2.5 מיליארד דולר נוספים לשנה (עשירית מהקצב שנרשם בשנים האחרונות). 

בעקבות ההודעה הין היפני החל להתחזק בצורה משמעותית והדבר משפיע לרעה על וול סטריט. הסיבה לתופעה זו היא שבמהלך השנים האחרונות נהגו קרנות הגידור ובתי ההשקעות השונים לנצל את מדיניות הבנק המרכזי של יפן, למכור את הין ולקנות דולרים, את הדולרים האלה ניתבו לנכסים פיננסיים בארה"ב (מניות ואג"חים). לכן, מתקיימת קורלציה שלילית במהלך השנים האחרונות בין הין היפני לשוק האמריקאי, קורלציה שפוגעת בוול סטריט כאשר הין מתחזק.

מניות במוקד

מי שלא זקוקה ליום אדום בוול סטריט כדי להמשיך וליפול היא מניית טיקיי (TK). הקריסה המפוארת שלה בכמעט 60% (ובמחזור של 30 מיליון מניות) נראית כעת רק בתחילתה לאחר שחברת התובלה חתכה את הדיבידנד למשקיעים ב-90%. הסיבה להודעה היא ההאטה בסקטור האנרגיה שהביאה לירידה חדה ברווחיות החברה ולהקפאת חלק גדול מפעילותה.

שימו לב כי בבתי ההשקעות ובבנקים לא ניתן לבצע שורט על מניה כמו TK, אך ניתן לעשות זאת בג'נרל טרייד. לפרטים נוספים מלאו את פרטיכם בטופס שמשמאל.


בניגוד ל-TK, מספר חברות דווקא הרשימו לטובה אמש למרות החולשה בשווקים, אחת מהן היא רד-האט (RHT). חברת התוכנה שעלתה ב-900% מאז 2009 שוב הכתה את התחזיות ברבעון השלישי של השנה וזינקה 6.5% לאחר סיום המסחר. המניה צפויה לפתוח קרוב מאוד לשיא וסוחרים רבים ימתינו לה שם לפריצה.

היום לפני פתיחת המסחר צפויה לדווח בלקברי (BBRY). החברה שבעבר שלטה ב-50% ממערכות ההפעלה בארה"ב מהווה כיום נתח זעיר בלבד ומנסה להמציא את עצמה מחדש. האנליסטים מצפים ממנה למכירות של כ-490 מיליון דולר והפסד של 0.14 סנט למניה. מבחינה טכנית החברה נסוגה אתמול מיד לאחר שנגעה בממוצע הנע של 200 יום כאשר רמת ה-9 דולר היא המבחן האמיתי שלה.

חברות מדווחות לפני פתיחת המסחר:

BBRY, BB, KMX, CCL, CUK, DRI, IEC, LEN

אירועים כלכליים מרכזיים להיום (שעון ישראל)

16:45 - ארה"ב:
מדד מנהלי הרכש לסקטור השירותים (דצמבר)
20:00 – ארה"ב: ספירת אסדות הקידוח של בייקר יוז (18 דצמבר)