הבנק האירופי חוזר לתמונה. בדקות אלה נואם נגיד הבנק האירופי מריו דראגי בפרנקפורט, לאחר שהותיר את הריבית ברמתה הנוכחית ואף הודיע כי ישאירה ברמה זו עוד זמן רב. 

הודעת הבנק מביעה נכונות להמשיך את תכנית ההרחבה הכמותית גם אחרי חודש דצמבר בו היא צפויה להסתיים, אם כי החלטה של ממש עוד לא התקבלה.

לצפיה במסיבת העיתונאים, לחצו כאן:


למסחר ב-0.3 סנט למניה - לחצו כאן >>

על אף מדיניות זו מצידו של הבנק האירופי, נסחר הדולר האמריקאי ביציבות לקראת נתוני התעסוקה שיפורסמו מחר ב-15:30 (שעון ישראל). לאחר נתוני ה-ADP המצויינים מאתמול מצפים האנליסטים ליצירתן של 200 אלף משרות בדו"ח התעסוקה של חודש פברואר.

בגזרת הסחורות, הנפט חוזר אל מרכז הבמה. אתמול קרס הזהב השחור ב-5% בעקבות כמות מלאים גבוהה במיוחד שפורסמה ע"י משרד האנרגיה האמריקאי. עפ"י משרד האנרגיה גדלה כמות חביות הנפט ב-8.2 מיליון חביות לעומת צפי לכ-2 מיליון בלבד, בכך נמשכים לחצי המכירה בנפט שנסחר כעת סביב רמת ה-50 דולר לחבית.
 

מניות במוקד


תנודות חדות במניות לקראת הפתיחה. מניית ELF מזנקת ב-20% על רקע דו"ח מפתיע לטובה ושיפור היעדים לשנה הנוכחית. בעקבות תוצאות אלה נסחרת המניה קרוב למחירי השיא אותם רשמה בסוף 2016.

מניה נוספת שעולה לקראת פתיחת המסחר היא זו של רשת הקמעונאות סירס (SHLD). החברה הציגה הפסד נמוך מהצפוי וירידה פחות חדה במכירות מזו לה ציפו האנליסטים.

מי שלוקחת את הכיוון ההפוך וצוללת ב-13% היא חברת בנקרייט (RATE), גם היא על רקע פספוס התחזיות, בכך רושמת המניה את רמתה הנמוכה ביותר לשנת 2017 עד כה.

מניות נוספות מתוך הסורקים:

עולות:
מניית APRI ב-24.36%
מניית XTLB ב-17.53%
מניית SMTC ב-10.29%

יורדות:
מניית TLRD ב-27.94%
מניית HZN ב-23.48%
מניית FMSA ב-6.80%
 

אירועים כלכליים מרכזיים להיום:15:30 - ארה"ב: בקשות ראשוניות לדמי אבטלה (מה-4 במרץ)