צוקרברג. הלילה תורה של פייסבוק
צוקרברג. הלילה תורה של פייסבוק
יום גדול ממתין לסוחרים. בשעות הראשונות עוד עשויים מחזורי המסחר להיות נמוכים, אך הכל ישתנה ב-21:00 אז תצא לשווקים הודעת הפדרל רזרב. איש לא מצפה להעלאת ריבית נוספת, אך משקל רב יינתן לתחזית חברי הפד. ג'נט ילן תרצה להמשיך ולשחק את תפקיד המבוגר האחראי, אך בד בבד לא לגרום לפאניקה בשווקים כתוצאה מהלחצים הדפלאציוניים שתיצור מדיניות זו.

עוד לפני כן, במהלך היום, צפויים להתפרסם כמה נתונים בעלי משמעות, הראשון שבהם הוא מלאי הנפט הגולמי שיפרסם משרד האנרגיה האמריקאי וישפיע על מפיקות הנפט. כמו-כן, נקבל את נתוני מכירות הבתים החדשים בארה"ב, לאחר שרק לפני מספר ימים נחשפה האטה בגידול המכירות בדוחותיה של חברת הבניה המובילה DR Horton (סימבול: DHI) .

מניות במוקד

המומנטום נשבר. לאחר רצף ארוך של רבעונים בהם הכתה אפל (AAPL) את תחזית ההכנסות, אמש פיספסה ענקית הטכנולוגיה את הצפי והציגה את צמיחת המכירות הנמוכה בתולדותיה. הפגיעה במכירותיה של אפל ברבעון הרביעי הושפעה רבות מחוזקו של הדולר, אך האכזבה הגדולה ביותר טמונה בתחזית לרבעון הנוכחי.

אפל צופה כעת ירידה אבסולוטית במכירות האייפונים לראשונה מאז 2007 וירידה ראשונה בהכנסות זה 13 שנה. המנכ"ל טים קוק הסביר כי בחברה מתחילים לזהות סימנים לחולשת הצרכן הסיני וכי התנאים המאקרו-כלכליים הם קיצוניים כפי שלא היו מעולם. המניה צפויה לפתוח היום בירידות.

מניה נוספת שצפויה לפתוח בגאפ למטה היא חברת מחשוב הענן VMware (סימבול: VMW). המניה לא הצליחה לשמור על הרווחים מיד לאחר פרסום הדוחות וירדה בכ-5% לאחר סיום המסחר. נופלת נוספת שייכת לתחום המתכות הבסיסיות והיא יו.אס.סטיל (X), שנפלה בכ-9% בעקבות הפסד של כמעט מיליארד דולר ברבעון האחרון. גם היא סובלת רבות מהרוח הנגדית של הכלכלה הגלובלית וייסוף הדולר.

למסחר במדווחות - מלאו את הטופס שמשמאל >>

היום לאחר המסחר, כאשר יירגעו רוחות ה-Fed, יתמקדו הסוחרים בכמות נכבדה של חברות מרכזיות שידווחו את תוצאותיהן לאחר סיום המסחר. הבולטת מביניהן תהיה פייסבוק (F), שתנסה להמשיך גם היא ברצף ההצלחות ולהמשיך את המומנטום במניה, שנסחרת מעל כל הממוצעים הנעים החשובים. אל פייסבוק יצטרפו גם יצרנית השבבים קוואלקום (QCOM) וחברת התשלומים הדיגיטליים פייפאל (PYPL), כולן כאמור מדווחות לאחר סיום המסחר.

חברות מדווחות לפני פתיחת המסחר:
AGF, ANTM, BIIB, BA, BOKF, BAH, GIB, CLF, CVLT, CFR, EMC, ERIC, EVER, FCAU, FCF, GD, GWB, HES, ITW, MPX, MKTX, MDP, BABY, NAP, NYCB, NSC, OIIM, PATI, PGR, PB, ROK, RCI, ROL, RES, SC, SEIC, SMED, SILC, STJ, STBZ, STT, STM, XRS, TXT, TUP, USAP, UMC, UTX, VLY

חברות מדווחות לאחר סיום המסחר:
CAFD, ALGT, AMP, AF, BANR, BPFH, BRKL, CMO, CACB, CAVM, CGI, CLS, CMPR, CRUS, CTXS, NMD, CLB, CMRE, CCI, DWCH, DCOM, DFS, DLB, DRE, EWBC, EBAY, EFII, FB, FBNK, FIBK, FTK, GHL, HOLX, IBKC, IEX, IBTX, ISIL, INVN, JNPR, KEX, KNX, LRCX, LVS, LOB, MCK, MLNX, MEOH, MX, MSTR, MKSI, MUR, NG, OSIS
PRXL, PYPL, QCOM, SNDK, NOW, SGI, SLG, STL, TLMR, TER, TTEK,TXN, TSCO, TSC, UMPO, URI, VAR, VRTX, VDTH


אירועים כלכליים מרכזיים להיום (שעון ישראל)

17:00 - ארה"ב: מכירת בתים חדשים (דצמבר)
17:30 - ארה"ב: מלאי נפט גולמי (מה-22 בינואר)
21:00 - ארה"ב: הודעת הריבית של הפדרל רזרב