שבוע מותח לפנינו. הראלי שעמו הסתיים חודש ינואר עצר בשבוע האחרון וכעת ממשיכים החוזים על ה-S&P בדרכם למטה, כאשר הגורם המרכזי לכך היו נתוני התעסוקה שפורסמו ביום שישי. הנתון שהתקבל היה חלש, אך לא באופן חריג בהתחשב בסיומת החזקה של 2015, שהצריכה תיקון מסויים (היה זה הרבעון החזק מזה עשר שנים בכמות המשרות שנוצרו בו). נתון חלש מאוד צפוי היה דווקא להזניק את השווקים.

הכלכלה הסינית תזוז הצידה השבוע ותפנה את הבמה לכלכלה האמריקאית. שנגחאי תהיה סגורה לרגל ראש השנה הסיני ולכן מירב העניין יופנה לוול סטריט, כאשר האירוע המרכזי של השבוע יהיה ללא ספק עדותה של ג'נט ילן מול הקונגרס ביום רביעי. הנגידה תעיד במהלך המסחר והדבר עשוי לייצר תנודות חדות במידה והאנליסטים יזהו רמזים ברורים על כוונותיה.

נתונים מעניינים נוספים יתקבלו ביום המסחר האחרון של השבוע, אז יפורסמו המכירות הקמעונאיות שישפיעו בעיקר על מדווחות החשופות לצרכן האמריקאי. גם מדד אמון הצרכנים של אוניברסיטת מישיגן יפורסם באותו יום וממנו מצפים לעליה קלה מהנתון של החודש שעבר, לרמת ה-93.

מניות במוקד

מניה שאינה מוזכרת רבות לאחרונה אך עשויה לזוז בחדות השבוע היא טוויטר (TWTR). רק ביום שישי האחרון ראינו את לינקדאין (LNKD) קורסת בלמעלה מ-40%, נפילה שככל הנראה השפיעה על הסנטימנט של הסוחרים כלפי מניות של רשתות חברתיות נוספות, שנפלו בצורה חריפה יותר מזו של מדד ה-S&P. טוויטר עצמה נמצאת כרגע בהתכנסות מעניינת מאוד שמאיימת לשבור את רמת ה-15.48 דולר. עם זאת, חשוב להזכיר כי החברה צפויה לדווח את תוצאותיה ביום רביעי לאחר סיום המסחר ואין לדעת כיצד תגיב. האם לינקדאין שימשה נורת אזהרה לסקטור כולו? נחכה ונראה.


שימו לב כי לא ניתן לבצע שורט על מניות כמו לינקדאין או טוויטר דרך בתי ההשקעות והבנקים. לביצוע שורט על כל המניות, מלאו את הפרטים בטופס שמשמאל >>

חברה נוספת שתרכז עניין היא ילפ (YELP) שמושפעת רבות מהצרכן האמריקאי. החברה שעוסקת בדירוג עסקים, הזמנות ושמירת מקומות במסעדות תושפע ישירות ממצבו של תחום ההסעדה. הצפי ממנה הוא להפסד של 4 סנט למניה והכנסות של 152 מיליון דולר.

גם הנפקות ממתינות לנו השבוע. מתחום הפארמה תיכנס לפעילות חברת מאפי (MAPI), שצפויה להתחיל ולהיסחר במחיר של בין 15-17 דולר למניה, ומתחום הנדלן תצטרף נורדיק ריאלטי (NORT), החברה שמשקיעה ומנהלת פרוייקטים עסקיים צפויה להיסחר גם היא בטווח שבין 15-17 דולר למניה.


חברות מדווחות לפני תחילת המסחר:

BWP, BRX, CNA, CTSH, CYRX, CTS, DO, GFN, GIG, HEO, HAS, LII, L, MCY, ON, OTNT, VRTU, WEX, YELP

חברות מדווחות לאחר סיום המסחר:
ASR, AIN, ALSN, ACSF, ASEI, AGTC, AGII, BFAM, BRS, BKD, CSWC, CSCD, CMFN, CMP, CORI, CUTR, DLA, ENTA, GLAD, HLI, IIJI, MXL, MIME, MODN, MOH, ONVO, OTTR, OMI, QI, PCYG, PKY, PRE, PRCP, PAA, PAGP, PINC, PFIE, PSDV, QLYS, RBC, FOX, VRTU, WCN, WEX,YELP

אירועים כלכליים מרכזיים להיום (שעון ישראל)

17:00 - ארה"ב:
השינוי במדד שוק התעסוקה (ינואר)