ממתינים לסנטה?
ממתינים לסנטה?
האם נסללה הדרך לראלי סוף שנה? מדד ה-S&P הגיב אמש בדיוק כפי שהיינו מצפים בשבוע מסחר מקוצר ולפני בואם של החגים - עליות של קרוב לאחוז על מחזורי מסחר נמוכים מהרגיל. מחזורי המסחר הנמוכים מונעים מהשחקנים הגדולים להפיל סחורה לשוק כיוון שחסרה להם הנזילות שתספוג את המניות במחירים אטרקטיביים עבורם.

בינתיים, בלי שרבים שמים לב, עלתה כבר הבורסה הסינית בכ-25% מאז חודש אוגוסט. הלילה רמזה ממשלת סין לבנק המרכזי (PBOC) כי עליו להיות נחוש יותר בנסיונותיו להמריץ את הכלכלה, פעולה שעשויה להזניק את המדד בתחילת 2016. כך או כך, ההתנגדות המשמעותית ביותר עבור המדד הסיני נמצאת כעת ברמת ה-4,000 נקודות, כ-10% מעל רמתו הנוכחית.

מניות במוקד

אמש לאחר סיום המסחר קרסה מניית סטילקייס (SCS) ב-20% לאחר פספוס גדול של צפי הרווחים והמכירות. המניה צפויה לפתוח באזור ה-15-15.5 דולר למניה ששימש תמיכה והתנגדות לאורך השנים האחרונות.

חברה שהפתיעה לטובה מגיעה דווקא מסקטור האנרגיה והיא ONEOK (סימבול: OKS). החברה פירסמה את תחזית ההכנסות והעלויות ל-2016 ששיקפו עליה במחירי הגז ובכמויות הנמכרות, נתונים שמייחדים אותה מכל שאר החברות בסקטור שנמצאות בלחץ מחירים תמידי.

לעומתה, מניית SGY ממשיכה ליפול והחסירה עוד 14% אתמול כאשר שברה את התחתית עליה דיברנו כאן. כעת היא עושה את דרכה לעבר התחתית הקודמת שלה משנת 2008, לשמחתם של השורטיסטים.

מניות כמו SGY אינן זמינות לביצוע שורט בבתי ההשקעות ובבנקים, אך ניתן לבצע עליהן שורט דרך ג'נרל טרייד. לפרטים נוספים השאירו את פרטיכם בטוס שמשמאל

מניות מדווחות לפני פתיחת המסחר:

CAG, HLG, PAYX

מניות מדווחות לאחר סיום המסחר:
CAMP, MU, NKE

אירועים כלכליים מרכזיים להיום
(שעון ישראל)


15:30 - ארה"ב: רוויזיה שלישית לנתוני התמ"ג (רבעון שלישי)
15:30 - ארה"ב: צריכה פרטית (רבעון שלישי)
17:00 - ארה"ב: מכרו בתים קיימים (נובמבר)