היום, לאחר שישקע האבק ויתנקו חלק גדול מה”רעשים” שיצרה הודעת הפדרל רזרב, נראה נראה לאן פני השווקים. בפגישתם רמזו חברי הפד' כי ברצונם להעלות את הריבית כבר בדצמבר, רמזים דומים לאלה שסיפקו לפני מועדי ההעלאה האפשריים ביוני ובספטמבר, שלא התממשו. כמו-כן, הם הורידו את מילות הדאגה הנוגעות לכלכלה הגלובלית ולמשבר המתגלגל של הכלכלה הסינית, ובכך הפגינו גישה מרסנת מבעבר.

היום ב-14:30 יפורסם אומדן הצמיחה לרבעון השלישי בארה"ב שצפוי להיות נמוך ולהסתכם בכ-1.6% בלבד. במידה ונקבל נתון נמוך באופן משמעותי הציפיות להעלאת הריבית בדצמבר יפחתו. הסוחרים ירצו לשים לב לכך שאנו נכנסים ליומיים האחרונים של החודש, כאשר מדד ה-S&P רחוק רק 22 נקודות מסגירה חודשית שתשלול את הנר החודשי האדום של אוגוסט: מניות במוקד

מספר מניות מרתקות דיווחו את תוצאותיהן אמש לאחר המסחר וירכזו עניין גם היום. חברת גופרו (GPRO) קרסה בכ-17% ונסחרת כעת בשפל כל הזמנים לאחר שדיווחה רווחים והכנסות נמוכים מהצפי. חברת פייפל (PYPL) דיווחה גם היא על מכירות נמוכות מהצפוי וירדה בכ-4%. עוד חברה שראתה ירידות לאחר סיום המסחר היא F5 Networks (סימבול: FFIV) שנתנה צפי נמוך מהמצופה לרבעון הראשון של השנה.

חברה שדווקא עלתה ב-13% לאחר המסחר היתה היינסברנדס (HBI) לאחר שהעלתה את צפי הרווחים השנתי מעל המצופה. גם ורטקס (VRTX) עלתה לאחר המסחר (5%+) כאשר דיווחה על הפסד נמוך והכנסות גבוהות מהצפוי. חברה נוספת היא סנפאוור (SPWR) שזינקה ב-6% , גם היא בזכות העלאה של צפי המכירות.

הנפקה

גם מנפיקה יש לנו היום. חברת הפארמה, מיוקרדיקה, הנפיקה 5.4 מיליון מניות במחיר של 10 דולר למניה, הרבה מתחת לטווח ה-15-17 דולר שקיוותה. היא צפויה להתחיל ולהיסחר עם הסימבול (MYOK). 

בנוסף, כמו בכל יום, גם היום תספק לנו עונת הדוחות מספר מדווחות מעניינות, ביניהן פירסט סולאר (FSLR), סטארבקס (SBUX), טיים וורנר (TWC) ואחרות.

אירועים כלכליים מרכזיים להיום והלילה (שעון ישראל)

14:30 – ארה"ב: בקשות ראשוניות לדמי אבטלה (24 באוקטובר)
14:30 – ארה"ב: נתון התמ"ג (רבעון שלישי)
14:30 – ארה"ב: צריכה פרטית (רבעון שלישי)
15:00 – גרמניה: מדד המחירים לצרכן (אוקטובר)
16:00 – ארה"ב: חוזים לרכישת בתים (ספטמבר)
1:30 – יפן: מדד המחירים לצרכן.
2:00 – יפן: החלטת הריבית של הבנק המרכזי