יש דריכות באוויר.
יש דריכות באוויר.
השבוע עשוי להסתיים ברעמים וברקים. זוהי לא רק תחזית מטאורולוגית, אלה הם נתוני התעסוקה שיפורסמו היום בארה"ב (15:30 שעון ישראל) וצפויים להשפיע בחדות על כיוון השוק. עושה רושם שכל המדדים העיקריים בוול סטריט התמקמו בדיוק באזורי התנגדות בהמתנה לפרסום: ה-S&P וגם הדולר האמריקאי עלו באיטיות ובמחזורי מסחר נמוכים לקראת רגע ההודעה ונמצאים במצב של קניית יתר (Overbought) בטווח הקצר. תשואות האג"ח האמריקאיות נמצאות קצת מתחת לשיא הקודם של ספטמבר והזהב חזר כל הדרך אל סף שבירת ה-1,100 דולר לאונקיה. היום אנו עשויים לגלות לאן דרכיהם מכאן .

מניות במוקד

הבייבי של אופרה עושה זאת שוב. מניית שומרי משקל (WTW) זינקה ב-13% אמש לאחר סיום המסחר בעקבות דוחות טובים מהצפי ותהיה במוקד העניינים גם היום. אליה הצטרפה ספקית שירותי המידע Tableau Software (סימבול: DATA) עם עליה של כמעט 20% לאחר שהציגה רווחים כפולים מהתחזיות (14 סנט למניה).

עוד מזנקת בסיום המסחר היא מניית Monster (סימבול: MNST). המניה, שהיתה מפלצת בשנתיים האחרונות עם עליה של 150% דיווחה כי צרכנים הגדילו את הקניות ברבעון הנוכחי בעקבות עליית מחירים צפויה של משקאות החברה. גם שייק שאק (SHAK) מצטרפת לחגיגת המדווחות ועלתה ב-5% לאחר סיום המסחר עם  גידול במכירות בעקבות עליית מחירים וגיוון התפריט.

אם אתם חשים שהאנשים בסביבתכם לא יודעים להתלבש, עכשיו זה רשמי. קמעונאית ההלבשה  Men's Waerhouse (סימבול: MW) דיווחה על חולשה אמיתית במכירות וחתכה את צפי הרווחים לרבעון השלישי. המניה קרסה בלא פחות מ- 30% ותפתח היום בגאפ חזק למטה.

הנפקה

חברת ביוטק נוספת שהנפיקה צפויה להתחיל ולהיסחר היום והיא ג'נסייט (GNST), המפתחת שני מוצרים לטיפול במחלות עיניים. החברה שהנפיקה במחיר של 14 דולר ותיסחר בשווי שוק של כ-270 מיליון דולר הוקמה ע"י מנכ"ל Fuvea, שרשמה הצלחה ונמכרה ב-2009 ל-Sanofi (סימבול: SNY).

חברות מדווחות היום לפני פתיחת המסחר:

ZAIS, WLH, VIP, EGY, TNP,TPH, TWI, TICC, TTI, TEF, VIV, TCP, SXP, SCM, SJ, SXE, SAMG, RCMT, PSD, DOC, PMC, PTXP, OSIR, OFS, NTT, MCRN, LXU, LOJN, KMIA, LIQ, INSM, HIFR, IMN, HTCH, HUM, HMSY, HNRG, GMP, GLRI, GSM, GNL, ENT, GFA, FTS, FVE, SSP, ERF, EMCI, SATS, EBIX, DAKP, CIO, CI, CNTY, BAM, BDI, BOTA, BTE, BNK, MT, ABR, ANTH, AEE, AIRT, AEZS, ABY,

אירועים כלכליים מרכזיים להיום (שעון ישראל):

15:30 – ארה"ב: השינוי במספר המועסקים במשק (ללא המגזר החקלאי)
15:30 – ארה"ב: שכר ממוצע לשעה (אוקטובר)
15:30 – ארה"ב: שעות שבועיות לעובד (אוקטובר)
15:30 - ארה"ב: שיעור ההשתפות בכוח עבודה (אוקטובר)